Na památku obránců, stejně jako v upomínku 34. pěšího pluku střelce Jana Čapka, bude v bývalém sídle bruntálského okresu – dnes budově radnice – odhalena pamětní deska.
Stane se tak v Den válečných veteránů, v pondělí 11. listopadu, v 13.30 hodin, kdy bude pamětní deska slavnostně odhalena ve vestibulu vchodu do původní, prvorepublikové budovy úřadu. Právě k ní se vztahují události z druhé poloviny září roku 1938. Tehdy došlo v československém pohraničí k ozbrojenému povstání sudetských Němců, přičemž terčem útoku se stala také správní budova okresu. Bránili ji úředníci, včetně těch německé národnosti, a také zde umístění četníci a příslušníci velitelství Stráže obrany státu.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku

