Bruntál: Vodní záchranáři připravili mola na sezonu

20.06.2021 8:36

Slezská Harta – Přístavní molo v Mezině pro elektroloď Harta je od jara na novém místě. O jeho přesun a instalaci na hladině přehrady Slezská Harta se postarali bruntálští vodní záchranáři.

Bruntál: Vodní záchranáři připravili mola na sezonu
Foto: bruntal.net
Popisek: Náměstí města Bruntál

Přístaviště Mezina bývalo dříve u břehu nad soutokem Černého potoka a Moravice. Loni na podzim molo v silném větru a vysokých vlnách uplavalo až na protější břeh k mostu pod Dlouhou Strání.

Anketa

Vadí vám, že se Jaromír Jágr nechce nechat naočkovat proti covidu-19, protože prý má dostatek protilátek?

4%
89%
hlasovalo: 13020 lidí

„Pomohli jsme molo vyprostit, rozebrali jsme ho na několik samostatných částí a dopravili zpět k mezinskému břehu, kde přečkalo zimu. Současně jsme navrhli vhodnější místo pro jeho instalaci. Známe dobře zdejší podmínky, proto jsme doporučili posunout molo o několik desítek metrů, na místo, kde je prudší spád dna a kde máme své molo i my,“ řekl Miloslav Střelec, předseda Vodní záchranné služby Českého červeného kříže Bruntál-Slezská Harta.  Není zde tak velké riziko najetí na mělčinu a také molo není nutné tak často posouvat při změně výšky hladiny vody.

Dostat jednotlivé části mola z břehu na vodu pomohl traktor, na hladině vodní záchranáři molo smontovali, ukotvili, srovnali s břehem a nakonec připevnili můstek. Poblíž je i kryté odpočívadlo s posezením pro turisty, stojan na kola a informační tabule.  Kdy sem začne zajíždět elektroloď Harta, to záleží na provozovateli lodní dopravy, kterým je Mikroregion Slezská Harta.

Sousední molo bruntálských záchranářů ale zahálet nebude. Vodní záchranáři slouží na přehradě v červenci a srpnu o každém víkendu a o svátcích.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Žatec: O Dolní Poohří byl na výstavišti v Lysé nad Labem velký zájem

17:28 Žatec: O Dolní Poohří byl na výstavišti v Lysé nad Labem velký zájem

Turistická destinace Dolní Poohří zastupovala Ústecký kraj na výstavě měst, obcí, mikroregionů a inf…