Česká Lípa: Rekonstrukce Jiráskova divadla je zase o krok blíž

25.06.2019 14:35

Dlouhé roky se v České Lípě mluví o rekonstrukci Jiráskova divadla a vybudování důstojného stánku pro kulturní veřejnost. Město v současné době činí konkrétní kroky k tomu, aby se projekt realizoval.

Česká Lípa: Rekonstrukce Jiráskova divadla je zase o krok blíž
Foto: ceska-lipa.info
Popisek: Česká Lípa
reklama

Českolipští radní tak na svém jednání v úterý 18. června schválili návrh zadání veřejné zakázky, jejímž předmětem je podrobný projekt, který poslouží k výběru dodavatele stavby a zároveň návrh interiéru budoucího Jiráskova divadla.

„V současné chvíli existuje projekt architekta Adama Rujbra, který sloužil pro získání stavebního povolení pro rekonstrukci současné budovy Jiráskova divadla. Toto stavební povolení již máme. Jelikož se ale jedná o velmi složitou stavbu, je třeba tento projekt rozpracovat podrobněji a získat tak projektovou dokumentaci, na jejímž základě již bude možné vybrat dodavatele stavby a stavbu realizovat,“ vysvětlila starostka České Lípy Jitka Volfová.

„Součástí projektu musí být také návrhy materiálů, které budou použité v interiéru divadla, to znamená informace, z čeho budou vyrobeny podlahy, obklady, co bude použito na stěny a další konstrukce. Součástí projektu tak bude také kompletní návrh interiérů rekonstruovaného Jiráskova divadla, včetně návrhu orientačního systému,“ doplnil místostarosta Martin Brož, zodpovědný za městské investice.

Podle návrhu Adama Rujbra bude hlavní vchod po rekonstrukci divadla umístěn v Panské ulici. Počítá se se zachováním současných rozměrů jeviště, kapacita sálu zůstane stejná, počítá se však se dvěma balkony. Kromě hlavního divadelního sálu bude v novém Jiráskově divadle několik dalších prostor pro pořádání menších či alternativních akcí. Návštěvníkům bude k dispozici divadelní kavárna se samostatným provozem, několik barů, samozřejmě šatny a sociální zařízení. Objekt bude také plně bezbariérový. Uchazeči o veřejnou zakázku budou hodnoceni nejen na základě ceny, svou váhu bude také mít kvalita zpracovatelského týmu a termín dodání hotového projektu.

„V minulosti bylo několik variant, jak naložit s Jiráskovým divadlem. Uvažovalo se o výstavbě nového divadla v proluce Jeřábkova náměstí, na stavbu mělo již vybraného dodavatele, ze stavby ale sešlo. Mluvilo se také o jeho přesunutí či dobudování kulturního domu Crystal. My jdeme cestou rekonstrukce současné budovy, výsledkem by mělo být moderní, komfortní divadlo, které bude odpovídat současným požadavkům na kulturní představení. Divadlo je navíc na vhodném místě v centru města. Věříme, že se nám i díky novému divadlu podaří ještě více oživit centrum města, ve kterém rozhodně nechceme další opuštěnou a chátrající budovu,“ uzavřela Jitka Volfová. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jablonec nad Nisou: Od února bude možné v MHD platit kartou

9:15 Jablonec nad Nisou: Od února bude možné v MHD platit kartou

Od 1. února se zároveň upravuje vedení linek MHD a mění se jízdní řády na území města. Neméně důleži…