Česká Lípa má svůj plán rozvoje sportu

27.02.2021 13:49

Strategický dokument, kterým radnice dává najevo, že chce i v následujících letech podporovat sport ve městě, schválili českolipští zastupitelé na svém únorovém jednání.

Česká Lípa má svůj plán rozvoje sportu
Foto: ceska-lipa.info
Popisek: Česká Lípa
reklama

Plán rozvoje sportu města Česká Lípa je platný pro léta 2021 – 2025. Jeho schválením město nejen deklarovalo svůj zájem i nadále rozvíjet sport v České Lípě, ale dostálo také zákonné povinnosti, zároveň splnilo podmínku pro žádání o dotaci od Národní sportovní agentury.

Obsah plánu vychází z jiných strategických dokumentů města, kraje a státu, ze zákona a zároveň z ankety na téma sportu ve městě, která mezi českolipskou sportovní veřejností proběhla v roce 2018. Snaží se pojmout sport v České Lípě z co nejširšího hlediska, ať už z pohledu úřadu, příspěvkové organizace Sport nebo jednotlivých spolků. Definuje pro město také několik úkolů do následujících let.

„Sport má ve společnosti zcela výsadní postavení. Sportování na jakékoli úrovni je základem pro zdraví člověka, které je předpokladem osobního štěstí, kvalitního života, a slouží jako prevence před nemocemi. Sportem lze předcházet sociálně patologickým jevům, snižovat kriminalitu, ale zároveň lze jeho prostřednictvím učit spolupráci či dodržování pravidla fair play. Je tedy žádoucí, aby město tuto oblast lidského života i nadále podporovalo. Plán rozvoje sportu představuje koncepční model podpory sportu a tělovýchovných aktivit našich občanů. Zahrnuje návrhy nejen na vybudování nových sportovišť, ale také zdůrazňuje potřebu kvalitní údržby sportovišť stávajících,“ uvedl radní pro sport, kulturu a cestovní ruch Michal Prokop a doplnil, že jednotlivé návrhy plynoucí z Plánu rozvoje se musí promítnout v návrzích městského rozpočtu v příštích letech, poté budou pro město závazné.

Mezi stanovené úkoly patří především další rozvoj sportovní infrastruktury ve městě, což znamená výstavu nových sportovišť, ale také rekonstrukci a provoz sportovišť stávajících. Do okruhu nových sportovišť, jejichž výstavba je v plánu navržena, patří například venkovní koupaliště, skatepark, cyklostezky Dubice a Sosnová nebo nová víceúčelová sportovní hala. Dalším úkolem města v oblasti sportu v následujících letech je podpora činnosti sportovních oddílů ve městě formou dotačního programu, finanční dotace by měla zůstat alespoň ve stejné výši, jako je nyní. Město také chce podporovat pořádání sportovních akcí či reprezentaci našich sportovců na vrcholových soutěžích mimo město či republiku.

Plán rozvoje sportu Česká Lípa 2021 - 2025 si můžete stáhnout ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Praha: Florenc 21 – mezinárodní soutěž, co které se mohou zapojit i Pražané

9:39 Praha: Florenc 21 – mezinárodní soutěž, co které se mohou zapojit i Pražané

Okolí autobusového nádraží na Florenci projde v budoucnu zásadní proměnou. Na konci března vyhlásili…