Česká Lípa se dohodla o dluhu se Sdružením Českolipsko

09.03.2016 17:06 | Zprávy

Českolipské zastupitelstvo odsouhlasilo návrh Sdružení Českolipska na vypořádání nedoplacené půjčky ve výši 900 tisíc korun. Součástí usnesení je také rozhodnutí o prominutí penále ve výši cca 107 tisíc korun.

Česká Lípa se dohodla o dluhu se Sdružením Českolipsko
Foto: ceska-lipa.info
Popisek: Česká Lípa

Jde o závazek z roku 2011. Tehdy Česká Lípa zapůjčila sdružení 1,5 milionu korun se splatností do 31. 5. 2014 na úhradu spoluúčasti v dotovaných projektech na podporu cestovního ruchu. Půjčku však sdružení v termínu splatnosti neuhradilo a v červnu 2014 požádalo českolipské zastupitelstvo o prodloužení splatnosti o další rok. I této žádosti bylo vyhověno. Splatnost se prodloužila do 30. 6. 2015, avšak Sdružení bylo navíc dodatkem smlouvy zatíženo ještě penálem z prodlení.

„Celou situaci jsme řešili několik měsíců,“ připomíná starostka Romana Žatecká.  „Vloni v létě nám sdružení vrátilo pouze 600 tisíc korun. Prominout zbytek dluhu zastupitelstvo České Lípy nechtělo, teď byl předložen akceptovatelný návrh, kdy se mikroregiony účastné ve sdružení na dluh skládají. To považuji za úspěch jak vyjednávací, tak hlavně partnerský – umožňuje nám nyní udělat tlustou čáru za minulostí Sdružení a začít jednat o nových cílech, projektech a aktivitách Sdružení Českolipsko,“ vysvětluje starostka, která je zároveň předsedkyní správní rady sdružení.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Chápu vás dobře, že byste podruhé vstoupili do stejné řeky a šly do vlády s ODS?

Po tom všem, co o ní tvrdíte, že jsou to kmotři? A proč se vlastně po volbách vůbec nerespektuje vůle občanů, proč podle vás nemá šanci být premiér ten, kdo volby vyhraje? Babiše volit nebudu, ale přijde mi, že jsou stejně volby zbytečné, že si to vy politici pak stejně zařídíte po svém

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Frýdlant: Nové chodníky v Hejnické a Jizerské ulici jsou hotové

7:04 Frýdlant: Nové chodníky v Hejnické a Jizerské ulici jsou hotové

Výstavba nových chodníků v ulicích Hejnická a Jizerská ve Frýdlantu byla úspěšně dokončena. Práce v …