Česká Třebová: Malovaný štít Chaloupky Maxe Švabinského bude restaurován

26.07.2022 6:32 | Tisková zpráva

Turisté o možnost prohlídky nepřijdou

Česká Třebová: Malovaný štít Chaloupky Maxe Švabinského bude restaurován
Foto: rodinnevylety.cz
Popisek: Česká Třebová

Od 6. července probíhají na Chaloupce Maxe Švabinského v Kozlově restaurátorské práce, které spočívají v postavení lešení u štítové stěny, dokumentace a zjištění stavu fixáže, barevné vrstvy, tmelů, dřeva, doplnění a výměny uvolněných tmelů, dotáhnutí a doplnění hřebíků, vyčištění a fixace barevné vrstvy, na celé ploše revize retuší, přeretušování vybledlých ploch (hlavně ve dvou třetinách štítu, které jsou přímo vystaveny srážkám), přelakování štítu dvěma vrstvami laku.

Během prací, které na základě smlouvy provede akademický malíř Jiří Látal, budou použity materiály stejného složení jako při minulém restaurování štítu této kulturní památky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Mgr. Vít Rakušan byl položen dotaz

Myslíte, že další volby vyhrajete?

Aspoň mi to vyplývá z toho, co tvrdíte, že se připravujete na nápravu škod po této vládě. Zajímá mě, z čeho usuzujete, že to příště vyhrajete, když teď jste to nedokázali? Vyhodnotili jste si třeba to, proč tomu tak bylo? Na co jste přišli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kroměříž: Stovka háčkařek vlastnoručně vyrobila 768 dárků pro pacienty

22:09 Kroměříž: Stovka háčkařek vlastnoručně vyrobila 768 dárků pro pacienty

Víkendový Třetí ročník Háčkovacího maratonu ve všech ohledech překonal loňský.