Česká Třebová: Senior doprava má nový automobil

05.10.2018 15:18

První říjnový den předalo vedení města Česká Třebová k užívání nový automobil. Hrdým majitelem se stal Český červený kříž Ústí nad Orlicí, který u nás provozuje Senior dopravu.

Česká Třebová: Senior doprava má nový automobil
Foto: rodinnevylety.cz
Popisek: Česká Třebová

Klíčky k bílému vozu značky Citroën Berlingo putovaly z rukou starosty města Jaroslava Zedníka k řediteli Senior dopravy, Martinu Hodovalovi. Poté se pánové společně s paní místostarostkou Ing. Jaromírou Žáčkovou, Ivou Dolečkovou z ČČK a pravidelnou klientkou Senior dopravy ujali přestřižení pásky před Domovem s pečovatelskou službou. Symbolicky tak zajistili další pokračování služby, kterou nejen obyvatelé „Žluťáku” využívají při cestách k lékaři nebo na nákupy. Přítomní návštěvníci si hned mohli vyzkoušet, jak se do vozu pohodlně nastupuje a ujistit se, že zavazadlový prostor je opět dostatečně velký na uložení chodítek či holí.

Potřebnou výměnu dosavadního auta, které v rámci našeho města najezdilo přes 200 tisíc kilometrů, zajistilo z velké části město darováním částky 250 tis. korun.

Senior doprava funguje v pěti městech, u nás je druhá nejvíce vytížená. Podle statistik počet jízd každý rok stoupá a během let 2007–2017 se pro českotřebovské obyvatele uskutečnilo více než 49 000 jízd.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Znojmo: Ve městě uctili Den veteránů. Na vojenském hřbitově

19:44 Znojmo: Ve městě uctili Den veteránů. Na vojenském hřbitově

I ve Znojmě uctili včera Den veteránů. Pietního aktu se účastnili nejvyšší představitelé města, star…