Česká Třebová: Senior doprava má nový automobil

05.10.2018 15:18

První říjnový den předalo vedení města Česká Třebová k užívání nový automobil. Hrdým majitelem se stal Český červený kříž Ústí nad Orlicí, který u nás provozuje Senior dopravu.

Česká Třebová: Senior doprava má nový automobil
Foto: rodinnevylety.cz
Popisek: Česká Třebová
reklama

Klíčky k bílému vozu značky Citroën Berlingo putovaly z rukou starosty města Jaroslava Zedníka k řediteli Senior dopravy, Martinu Hodovalovi. Poté se pánové společně s paní místostarostkou Ing. Jaromírou Žáčkovou, Ivou Dolečkovou z ČČK a pravidelnou klientkou Senior dopravy ujali přestřižení pásky před Domovem s pečovatelskou službou. Symbolicky tak zajistili další pokračování služby, kterou nejen obyvatelé „Žluťáku” využívají při cestách k lékaři nebo na nákupy. Přítomní návštěvníci si hned mohli vyzkoušet, jak se do vozu pohodlně nastupuje a ujistit se, že zavazadlový prostor je opět dostatečně velký na uložení chodítek či holí.

Potřebnou výměnu dosavadního auta, které v rámci našeho města najezdilo přes 200 tisíc kilometrů, zajistilo z velké části město darováním částky 250 tis. korun.

Senior doprava funguje v pěti městech, u nás je druhá nejvíce vytížená. Podle statistik počet jízd každý rok stoupá a během let 2007–2017 se pro českotřebovské obyvatele uskutečnilo více než 49 000 jízd.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hradec Králové: Město znovu podpoří podnikatele, v druhé vlně chce rozdělit 3,4 milionu

11:07 Hradec Králové: Město znovu podpoří podnikatele, v druhé vlně chce rozdělit 3,4 milionu

Stejně jako během první vlny koronaviru se město rozhodlo opět výrazně podpořit hradecké podnikatele…