České Budějovice: 23 milionů na opravu mostu v Nádražní ulici od kraje

03.04.2020 19:44

Už v pondělí 6. dubna začne Jihočeský kraj s plánovanou rekonstrukcí mostu v Nádražní ulici v Českých Budějovicích. Zaplatí za ni cca 23 mil. Kč s DPH. Stavební práce si ovšem vyžádají značná dopravní omezení, se kterými budou muset řidiči počítat. Most bude dokončen na konci srpna letošního roku.

České Budějovice: 23 milionů na opravu mostu v Nádražní ulici od kraje
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Náměstí v Českých Budějovicích
reklama

Jihočeský kraj zahájí 6. dubna 2020 rekonstrukci mostního objektu č. 157 – 004 přes Dobrovodský potok v Českých Budějovicích. V rámci rekonstrukce mostu bude, mimo jiné, provedeno odbourání závěrných zídek a nadzdvižení nosné konstrukce pro výměnu ložisek. Bude provedena nová celoplošná hydroizolace a nové římsy se svodidly a mostním zábradlím. Stavební práce bude provádět firma Starmosty s.r.o..

„Práce jsou plánovány na necelých pět měsíců. Řidiči se na most vrátí před koncem letních prázdnin, protože podle smlouvy má být dokončen 25. srpna 2020,“ řekl radní Jihočeského kraje pro oblast dopravy Jiří Švec a dodal: „Bohužel první tři týdny od předání staveniště budou práce probíhat za úplné uzavírky komunikace. Musí dojít k nadzdvihnutí nosné konstrukce mostu pro výměnu ložisek a úplná uzavírka je naprosto nutná. Následně bude most pro řidiče průjezdný z poloviny. Děkuji všem řidičům za pochopení“. Objízdná trasa během prvních tří týdnů povede po ulici Generála Píky, Okružní a zpět po Pražské.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

České Budějovice: Chodníky i mosty čeká obnova

13:45 České Budějovice: Chodníky i mosty čeká obnova

Plán akcí odboru správa veřejných statků pro letošní rok počítá s obnovou povrchu mostů i chodníků.