České Budějovice: Nemocnici město pomáhá péčí o děti zaměstnanců

05.01.2021 12:59

Počátkem listopadu 2020 byla městem zřizovaná ZŠ Grünwaldova zařazena mezi tzv. krizové školy. Tedy takové, které v době vyhlášeného nouzového stavu poskytují péči o děti zaměstnanců, jež nemohou za krizové situace vykonávat úlohu rodiče nebo zákonného zástupce.

České Budějovice: Nemocnici město pomáhá péčí o děti zaměstnanců
Foto: cb-info.cz
Popisek: České Budějovice
reklama

„Naší snahou bylo v této nelehké době co nejvíce ulevit zdravotníkům a postarat se primárně o jejich děti. Proto byla vybrána základní škola Grünwaldova, která je v blízkosti nemocnice. Zajištěním péče však v žádném případě nenahrazujeme vzdělávání. Přítomným personálem jsou pracovníci družiny a vychovatelé, kteří vytvářejí podmínky pro distanční výuku umístěných žáků,“ uvedl primátor Jiří Svoboda.

Výběr školy a pomoc města písemně ocenil primář infekčního oddělení českobudějovické nemocnice Aleš Chrdle. Vyjádřil poděkování za zapojení ZŠ Grünwaldova do systému krizových škol a zdůraznil, že zajištěná péče školy přispěla k záchraně hladkého chodu nejen jeho oddělení, ale i oddělení z celé nemocnice.

„Pro děti rodičů z dalších oblastí krizového řízení, jako jsou například zaměstnanci bezpečnostních sborů, policie, Úřadu práce, příslušníci ozbrojených sil, hasiči, sociální pracovníci je k dispozici ve stejném režimu péče i Základní škola Máj I,“ doplnil Viktor Vojtko, náměstek primátora. V případě naplnění kapacit této školy je další krizovou školou určena ZŠ Pohůrecká.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihlava: Chystá se promítání v letním kině, opravy hlediště pokračují

17:39 Jihlava: Chystá se promítání v letním kině, opravy hlediště pokračují

Po loňské opravě střední části jihlavského amfiteátru se letos pokračuje jeho levou částí. Tento týd…