České Budějovice: Parkovací dům brzy zahájí zkušební provoz

25.01.2015 13:39

Kontrolní prohlídka parkovacího domu v ulici F. A. Gerstnera před zahájením zkušebního provozu je naplánována na 29. ledna 2015.

České Budějovice: Parkovací dům brzy zahájí zkušební provoz
Foto: cb-info.cz
Popisek: České Budějovice

„Po jeho vybudování se volalo mnoho let. Pozemek za posledních dvacet let třikrát měnil vlastníka a nekonečné dohady ukončila až židovská obec, když přistoupila na realizaci šestipatrového domu s více než třemi stovkami parkovacích míst. Jak známo, právě na tomto místě stála synagoga, kterou v roce 1942 srovnaly se zemí německé jednotky,“ připomíná smutný mezník historie náměstek primátora Tomáš Bouzek.

Nově otevřený dům nabídne 316 parkovacích stání, z toho jich bude 150 určeno pro veřejnost. „Každé navýšení parkovacích kapacit v těsné blízkosti centra velmi pravděpodobně přinese dopravní odlehčení historickému jádru a zlepší dostupnost provozoven i úřadů,“ doplňuje předsedkyně finančního výboru zastupitelstva města Petra Šebestíková. „Parkovat se tady bude podle platných tarifů, tedy za stejných podmínek jako například na Senovážném náměstí či u Jihočeského divadla. Půjde o tarif B, kdy za každou započatou hodinu řidiči zaplatí 10 korun,“ dodává Tomáš Bouzek.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: c-budejovice.cz

Tragédie

Podle mě je za vaší podporoujen vypočítavost. Vybrali jste si porzatím 3 nejsilnější kandidáty, ale volí se jen jeden prezident. Jak to tedy chápat? Koho pak opravdu podpoříte? A nechybí vám mezi němi někdo, kdo by hájil pravicové hodnoty?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Opava: Den stromů bude pestrý jako podzim

21:11 Opava: Den stromů bude pestrý jako podzim

Podzim je tady a s ním i Den stromů, konečně opět v plné parádě. Po letech poznamenaných covidem se …