České Budějovice: Přírodu ve městě je možné sledovat online

15.05.2021 8:38 | Zprávy
autor: PV

Havrany, sokoly, racky na Vrbenských rybnících i včely na budějovické radnici může veřejnost sledovat prostřednictvím webových kamer již dlouho. Nově však jsou tyto kamery soustředěny na jednom místě městského webu.

České Budějovice: Přírodu ve městě je možné sledovat online
Foto: cb-info.cz
Popisek: České Budějovice

Sokoli hnízdí na komíně teplárny ve Vrátě od roku 2017, webové kamery sledující ostrůvky na Vrbenských rybnících byly instalovány po dokončení projektu regenerace lokality. Monitoring havranů byl zahájen v březnu 2021 ve spolupráci Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity, Jihočeského ornitologického klubu, města České Budějovice a kreativního centra Rabenštejnská 2020.

Webová kamera je instalována také na střeše českobudějovické radnice, kde snímá pohyb u včelích úlů. O zde umístěná čtyři včelstva se již od roku 2013 stará Aleš Mikšátko, včelař a vedoucí oddělení správy zeleně českobudějovického magistrátu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Michal Zuna byl položen dotaz

Armáda

Podle vás byly peníze za vaší vlády vykládány na obranu efektivně? Co vím, tak jste peníze na armádu dávali i za jiné věci než za armádu nebo se nakupovaly předražené věci. Já nejsem proti navyšování výdajů, ale mám pochybnosti, zda jsou vynakládány efektivně.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mladá Boleslav: Na Krásné louce bude opět Čarodějnický rej

7:14 Mladá Boleslav: Na Krásné louce bude opět Čarodějnický rej

Tradiční Čarodějnický rej se bude konat ve čtvrtek 30. dubna na Krásné louce.