České Budějovice: Řidičům pomůže nový portál

05.04.2020 8:38

Každoročně se většina časově náročnějších rekonstrukcí a oprav komunikací ve městě zahajuje již na jaře a pokračuje přes léto, kdy je v době a dovolených předpoklad menšího provozu na komunikacích. I s ohledem na vzájemnou koordinaci staveb se to ovšem v tomto čase stihnout nedá, takže se termíny dokončení mnohdy dostávají až do podzimních měsíců. A stejně tomu bude i letos.

České Budějovice: Řidičům pomůže nový portál
Foto: cb-info.cz
Popisek: České Budějovice
reklama

„Vedení města České Budějovice si uvědomuje, jaký zásah do života obyvatel města přinesou veškeré avizované dopravní stavby. Proto se i s ohledem na omezující geografické i urbanistické možnosti krajské metropole snažíme vždy připravit řešení s co nejcitlivějším zásahem do plynulosti dopravy,“ sdělil náměstek primátora pro dopravu Viktor Lavička.

Ty největší akce s dopadem na omezení dopravy v Českých Budějovicích letos chystá hlavně Jihočeský kraj a ŘSD. Ale protože se budou realizovat souběžně s dalšími akcemi jiných investorů na území města, je žádoucí o nich informovat komplexně. Pro lepší přehled o plánech uzavírek a již probíhajících opravách komunikací slouží řidičům, podnikatelům i občanům aktualizovaný informační portál „Dopravní omezení ve městě“, který je k dispozici na hlavní straně webu města České Budějovice (ZDE).

„Omlouvám se všem řidičům nejen za případné komplikace, které jim avizované uzavírky mohou přinést. Věřím, že podstoupená omezení přinesou pozitivní očekávání a letos opravené a rekonstruované komunikace dobře zapadnou do mozaiky modernizující se dopravní infrastruktury města,“ dodal náměstek Lavička.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Havířov: Hlasujte pro projekty, přihlášené do participativního rozpočtu

7:35 Havířov: Hlasujte pro projekty, přihlášené do participativního rozpočtu

Během června bude probíhat hlasování o návrzích, podaných občany města Havířova v rámci participativ…