České Budějovice dostanou odměnu za třídění nápojových kartonů

02.02.2016 14:34 | Zprávy
autor: PV

Třicet tisíc korun za třetí místo ve sběru použitých nápojových kartonů získá českobudějovická radnice. Během loňského dubna až září totiž obyvatelé krajské metropole nasbírali těchto odpadů o téměř 900 kilogramů více než ve stejném období předchozího roku a umístili se na třetím místě v konkurenci dalších pěti měst v soutěži Kam s nápojáčem. O konkrétním využití třicetitisícové výhry radní teprve rozhodnou, posloužit by mohla na obnovu recyklační aleje v Dukelské ulici.

České Budějovice dostanou odměnu za třídění nápojových kartonů
Foto: David Hora
Popisek: Radnice v Českých Budějovicích

České Budějovice, které v klání porazily Pardubice, Hradec Králové a Jablonec nad Nisou, podlehly pouze Opavě a Třebíči. „Děkuji všem, kteří se na tomto úspěchu podíleli. Pomyslná bronzová medaile a finanční odměna mají vypovídací hodnotu o lidech, kteří tady žijí. Do třídění se zapojili s vervou a je jasné, že naprosto správně chápou význam recyklace,“ pochválil spoluobčany náměstek primátora Petr Podhola.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

České Budějovice: Šikovné učně pozdravila primátorka

16:44 České Budějovice: Šikovné učně pozdravila primátorka

V obřadní síni radnice se sešli vítězové soutěže Učeň roku a Zlaté ruce 2026 i jejich rodiče.