České Budějovice sníží soukromé firmě odměnu za parkování

31.01.2012 9:51 | Zprávy

Do rozpočtu Českých Budějovic přibude v příštích letech 9 miliónů korun. Zaslouží se o to dodatek ke smlouvě se společností VINCI Park CZ, která své závazky plní prostřednictvím společnosti Jihočeská parkovací. Ta se stará o výběr parkovného v jihočeské metropoli. Dodatek ve středu 25. 1. 2012 schválili radní.

České Budějovice sníží soukromé firmě odměnu za parkování
Foto: cb-info.cz
Popisek: České Budějovice

Podle dodatku smlouvy na zajištění správy, provozu, údržby a rozvoje systému parkování na území města, účinném zpětně od roku 2011 do roku 2015, se sníží celková roční odměna společnosti o zhruba 2,4 miliónu korun.

„Původní smlouva byla pro město značně nevýhodná, a proto bylo mým záměrem ji vypovědět. Nalezl jsem kvalifikované důvody pro výpověď i pro neplatnost smlouvy a předložil je radě města,“ shrnul nejrazantnější kritik smlouvy radní Tomáš Bouzek (TOP 09). Právě strana TOP 09 patřila k největším kritikům smlouvy, která významnou část peněz, vybraných z parkovného, zajišťuje jako zisk soukromé firmě.

„Díky našemu soustavnému tlaku, směřujícímu k vypovězení smlouvy s firmou VINCI Park CZ, došlo k opětovnému jednání s touto společností. Při něm jsme dosáhli dohody, která je pro město výrazně výhodnější, než byla původní smlouva,“ uvedl náměstek primátora Kamil Calta (TOP 09).  

Podle něj povede schválení dodatku k úspoře nákladů města a středeční rozhodnutí radních vnímá jako krok správným směrem. „Je přece logické, aby vybrané peníze z parkovného zůstaly z významné části městu a jeho organizacím a výhradně nezajišťovaly zisk soukromé firmě,“ řekl už vloni Bouzek na adresu smlouvy týkající se správy parkovacího systému v krajském městě.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Písek: Provoz plaveckého stadionu v červenci a srpnu

19:47 Písek: Provoz plaveckého stadionu v červenci a srpnu

Se začátkem letních prázdnin se upravuje provozní doba plaveckého stadionu.