Český Těšín: Kulinární stezka po stopách těšínské tramvaje

10.06.2023 7:04 | Tisková zpráva

Starosta města Český Těšín, pan Karel Kula, a starostka města Cieszyn, paní Gabriela Staszkiewicz, srdečně zvou podnikatele ze všech stravovacích zařízení s provozovnou v Českém Těšíně či Cieszynie k účasti na vytvoření "Kulinární stezky po stopách těšínské tramvaje".

Český Těšín: Kulinární stezka po stopách těšínské tramvaje
Foto: tesin.cz
Popisek: Český Těšín

Historická trasa těšínské tramvaje vedla od nádraží v dnešním Českém Těšíně ke křižovatce ulic Wyższa Brama a Bielska v Cieszynie, její existenci má připomínat právě projekt "Po stopách těšínské tramvaje – rozvoj přeshraniční turistiky". "Kulinární stezka po stopách těšínské tramvaje" má teprve vzniknout. Bude vytvořena společně s podnikateli, kteří se rozhodnou připomenout těšínskou tramvaj netradičním způsobem v denní nabídce svých provozoven.

Anketa

Kterou hlavní českou TV skupinu sledujete nejvíc?

3%
35%
hlasovalo: 29433 lidí

Může se jednat o celé menu, vybrané pokrmy nebo například dezerty, dorty, saláty či nápoje. Kreativitě se meze nekladou. Vybrané provozovny s pokrmy či jinými nápady odkazujícími na těšínskou tramvaj nebo tramvajovou trasu, vytvoří přeshraniční "Kulinářskou stezku po stopách těšínské tramvaje“.

Partneři, jejichž gastronomické nápady splní veškeré požadavky projektu, obdrží certifikát o příslušnosti ke "Kulinární stezce po stopách těšínské tramvaje". Stezka a partneři budou propagováni na letácích distribuovaných v Přeshraničním turistickém informačním centru a dalších IT bodech na území Českého Těšína a Cieszyna, dále pak na sociálních sítích a webových stránkách obou měst a projektu "Po stopách těšínské tramvaje – rozvoj přeshraniční turistiky". V periodicích obou městských úřadů budou zveřejňovány články o tramvajových pokrmech a partnerech stezky.

Podrobné informace poskytne: Renata Karpińska (PL), tel: turystyka@um.cieszyn.pl, nebo Alice Loseová (CZ) tel.: +420 553 035 302, e-mail: loseova@tesin.cz.

Vaše návrhy prosím zasílejte společně s přihláškami na adresu: turystyka@um.cieszyn.pl do 30. června 2023.

Potřebné formuláře:
Pravidla propagační kampaně, přihlášku a formulář Informační doložky najdete ZDE

Propagační akce se uskuteční v rámci projektu "Po stopách těšínské tramvaje – rozvoj přeshraniční turistiky", spolufinancovaného Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci Programu Interreg V-A Česká republika – Polsko.

reklama

autor: PV

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Důchody

Na kolik procent spadne během vaší vlády průměr důchodu k průměrné hrubé mzdě?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Karlovy Vary: Skla Vřídelní kolonády prochází očistou

7:17 Karlovy Vary: Skla Vřídelní kolonády prochází očistou

Specializovaná firma zahájila čištění skleněných výplní Vřídelní kolonády v Karlových Varech. Skla b…