Cílem strážníků je zvýšit bezpečí majetku občanů a také najít odcizená kola. K tomu slouží i namátkové kontroly v ulicích, kdy strážníci prověřují, zda není dané kolo v databázi odcizených. Pomocná je zde i syntetická DNA, kterým českotěšínští strážníci vybavili již stovky kol a také elektrické invalidní vozíky. Naposledy tak našli odcizené kolo přímo ve středu města. (Foto: kontrola kol).
„Kola jsou poměrně drahá záležitost a lidé mnohdy nevěnují pozornost jejich zabezpečení. Včera jsme dokonce vyvolávali rozhlasem majitelé nedostatečně zabezpečených kol před koupalištěm, ale nikdo tomu nevěnoval pozornost,“ uvedl strážník preventista Petr Glac.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV