Cheb: Hlásí se opět Virtuální univerzita třetího věku

21.01.2014 10:03

VU3V je určena pro seniory, invalidní osoby bez rozdílu věku a zájemce z řad nezaměstnaných nad 50 let

Cheb: Hlásí se opět Virtuální univerzita třetího věku
Foto: mestocheb.cz
Popisek: Náměstí v Chebu

Na čtvrtek 6. února chystáme v knihovně start dalšího semestru Virtuální univerzity třetího věku, kterou pro seniory, invalidní osoby bez rozdílu věku a zájemce z řad nezaměstnaných ve věku nad 50 let vytvořila Česká zemědělská univerzita v pražském Suchdole. Virtuální vzdělávání zpestřuje nabídku v organizacích, které s ní uzavřely smlouvu. Jsme rádi, že k nim patří také naše knihovna.

Účast ve virtuální univerzitě není podmíněna ukončeným středoškolským vzděláním. V Chebu ji pak dokonce studuje i jeden pán, který je úplně ochrnutý. Vždy na začátku semestru ho pracovnice naší knihovny navštíví doma u polohovatelného lůžka, vzdělávání tzv. zadministruje a předá vytištěné materiály. Prezenční listina se na závěr odesílá do Prahy, aby i zápočty byly v pořádku. 

Jak studium Virtuální univerzity třetího věku (VU3V) funguje?

Studenti se scházejí v knihovně po 14 dnech, vždy ve čtvrtek od 8 hodin. Z plátna sledují natočenou přednášku a spolu vypracují zkušební test, který je hned on-line vyhodnocen. Každý obdrží přístupové heslo a může si přednášky pouštět i doma (případně v knihovně se sluchátky) kolikrát chce. Také testů k tématu si lze vyzkoušet více. Na odeslané odpovědi přichází odezva s vyznačením správnosti.

Nic se neznámkuje, k získání indexu však je třeba vyplnit a odeslat závěrečný test - a opět nezáleží, kolika správných odpovědí v něm student dosáhne. Po absolvování 6 semestrů (tedy 3 let) mohou jít studenti k promoci v Praze, tedy stejně jako absolventi univerzity ´kamenné´.

Platí se většinou 300 korun na semestr - za to má každý písemné podklady k tématu a drobné občerstvení. Zahajovalo se roku 2012 tématy Astronomie a Lidské tělo, roku 2013 následovaly Houby a Etika. Na nadcházející semestr si studenti v Chebu zvolili téma Kouzelná geometrie s tím, že ukázka - i z oblasti stavitelství - vypadala lákavě (v každém středisku, tedy i u nás v knihovně, musí všichni studovat stejné téma).

Zájemci o VU3V (i mimochebští) mohou přijít 6 února v 8 hodin do naší půjčovny pro dospělé, kde se dozví podrobnosti. Podívat se mohou i na web http://e-senior.czu.cz či nás žádat o další informace - e-mail. adresa: info@knih-cheb.cz, tel. kontakt: 354 422 368-9.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mestocheb.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jablonec nad Nisou: Ulice Palackého bude v budoucnu i pro cyklisty

9:35 Jablonec nad Nisou: Ulice Palackého bude v budoucnu i pro cyklisty

Ve čtvrtek 5. srpna budou zahájeny stavební práce v oblasti křižovatek ulic Riegrova – Palackého – U…