Cheb: Máme plán! Do dopravy se plánuje investovat 660 milionů korun

14.10.2025 7:09 | Monitoring

Každý, kdo pravidelně jezdí po Chebu, ví, že situace dnes rozhodně není ideální. Připravili jsme proto balíček projektů, které nejenže uleví dopravě ve městě, ale zároveň Cheb připraví na budoucí rozvoj spojený se Strategickým podnikatelským parkem.

Cheb: Máme plán! Do dopravy se plánuje investovat 660 milionů korun
Foto: archiv města
Popisek: Náměstí Krále Jiřího z Poděbrad v Chebu

Pojďme se podívat, kam tyto peníze zamíří:

1. Nový Ottův most (250 mil. Kč) Největší investicí bude výstavba úplně nového mostu přes Ohři. Součástí projektu je i rekonstrukce ulice Truhlářská a napojení na ulici Tršnická. Nový most zlepší propojení mezi sídlištěm Zlatý vrh a oblastí Dolní Dvory bez nutnosti zatěžování ulice Ašská a Evropská, což povede ke snížení zatížení křižovatek na těchto komunikacích.

2. Chytré křižovatky (150 mil. Kč) Zrekonstruujeme klíčovou křižovatku u Tesca (Ašská – Evropská – Pražská) na moderní, světelně řízenou křižovatku, která zajistí až dvojnásobnou kapacitu. Ostatní semafory na tahu projdou postupnou rekonstrukcí, a navíc je osadíme chytrým řízením, které ve špičce vytvoří zelenou vlnu. To přinese plynulejší provoz a méně času stráveného v kolonách.

3. Posílená MHD a bezpečnější ulice Nezapomínáme ani na ty, kteří nejezdí autem. Navýšíme počet spojů MHD do Dolních Dvorů a okrajových částí města v době, kdy jsou nejvíce potřeba. V rámci přípravy Strategického podnikatelského parku dojde k posílené dopravní infrastruktury v oblasti Dolní Dvory a ve spolupráci s Karlovarským krajem proběhne kompletní úprava profilu ulice Tršnická, která bude širší, bezpečnější a bude mít nový chodník i osvětlení.

4. Infrastruktura v okolí SPP (260 mil. Kč) Vedle zmíněných investic dojde k posílení infrastruktury i v přímém okolí samotné lokality SPP. Jde především o zvýšení kapacity okružních křižovatek na sjezdech z dálnice D6, doplnění opatření pro cyklisty, úpravu profilu ulice Karlovarská a vybudování okružní křižovatky na nepřehledném křížením ulic Nižnětagilská x Karlovarská.

Všechny tyto projekty společně zajistí, že doprava v Chebu bude plynulejší a bezpečnější. Právě díky prostředkům, které město získá v souvislosti se Strategickým podnikatelským parkem, se může podařit tyto investice výrazně urychlit.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Vážený pane Babiši

Obracím se na Vás jako na budoucího premiéra, protože si myslím, že je nutné řešit následující problém. Legálně se u nás prodávají drogy s HHC, THC a další. Na sociálních sítích se dočtete, že rodiče či učitelé či kamarádky řešili bezvědomí dětí po požití jakýchsi bonbonů, trubiček a kdoví čeho ješt...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

Cheb: Máme plán! Do dopravy se plánuje investovat 660 milionů korun

7:09 Cheb: Máme plán! Do dopravy se plánuje investovat 660 milionů korun

Každý, kdo pravidelně jezdí po Chebu, ví, že situace dnes rozhodně není ideální. Připravili jsme pro…