Cheb: Příprava rozvojového plánu města je v plném proudu

11.08.2025 22:16 | Tisková zpráva

Pracovní skupina sestavuje plán rozvojových projektů města.

Cheb: Příprava rozvojového plánu města je v plném proudu
Foto: archiv města
Popisek: Náměstí Krále Jiřího z Poděbrad v Chebu

Je pravda, že v současné chvíli ještě není město Cheb plně připravené na případný rozvoj spojený s projektem Strategického podnikatelského parku (SPP). Samo od sebe nikdy nebude. Je k tomu potřeba poctivá práce na přípravě projektů a dostatek finančních zdrojů pro jejich realizaci.

A přesně proto se schází skupina složená ze zástupců odpovědných odborů úřadu a vedení města Cheb za podpory Státní investiční a rozvojové společnosti. Jejím úkolem je určit jasné priority rozvoje města a sestavit plán rozvojových projektů, které by se měly v Chebu realizovat v souvislosti s případným vznikem SPP.

Cílem rozvojového plánu je zajistit, aby byl Cheb dostatečně připravený na příchod strategického investora, a předejít tak jakýmkoli negativním dopadům na kvalitu života ve městě. Bude proto obsahovat konkrétní opatření v oblasti dopravy, bydlení, bezpečnosti nebo třeba zdravotní péče.

Kromě toho bude do rozvojového plánu zařazena i řada dlouho odkládaných projektů, které jsou již v pokročilé fázi příprav, avšak doposud na ně v rozpočtu města chyběly prostředky. Patří mezi ně například výstavba sportovní haly 1. ZŠ, nové bytové domy v Mikulášské a Mlýnské ulici, chytré řízení světelných křižovatek nebo přístavba divadla a přemístění D-klubu.

V případě vzniku Strategického podnikatelského parku získá město na realizaci těchto projektů asi dvě miliardy korun a rozvojový plán by měl jasně definovat, jak tyto prostředky nejlépe využít pro celkový impuls k rozvoji města.

O dalších krocích a konkrétních projektech vás budeme průběžně informovat.

Státní investiční a rozvojová společnost: https://sirsdevelopment.cz/cs/

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

JUDr. Pavel Blažek, Ph.D. byl položen dotaz

Připouštíte si vůbec, že jste jednal nesprávně? Nejen lidsky, ale i jako politik?

Podle všeho jste dar vůbec neměl přijímat a věděl jste okolnostech, které naznačovaly existenci významného rizika, že dar může pocházet z výnosů z trestné činnosti. Přesto jste ho přijal, a mě není jasné proč?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

Cheb: Příprava rozvojového plánu města je v plném proudu

22:16 Cheb: Příprava rozvojového plánu města je v plném proudu

Pracovní skupina sestavuje plán rozvojových projektů města.