Cheb: Projekt „Pomáháme školám k úspěchu“

27.05.2024 22:28 | Tisková zpráva

Město Cheb tento školský projekt finančně podpoří.

Cheb: Projekt „Pomáháme školám k úspěchu“
Foto: archiv města
Popisek: Náměstí Krále Jiřího z Poděbrad v Chebu

Ve čtvrtek 23. května 2024 přivítali starosta Jan Vrba a radní pro školství Štěpánka Černá zástupce projektu „Pomáháme školám k úspěchu“ pana Petra Šlemendu, paní Hanu Košťálovou a pana Vítka Berana. Ti představili hlavní cíle projektu, který má zvýšit kvalitu vzdělávání na chebských školách. Vizí je, aby se každý žák učil naplno a s radostí a své učení si sám řídil. Stával se zaujatým, přemýšlivým a nezávislým uživatelem textů všeho druhu. Projekt se zaměřuje na čtenářskou gramotnost, pisatelství a kritické myšlení. Školy budou v tomto od září oficiálně podpořeny po dobu tří let, ale už tento školní rok probíhalo mnoho přípravných aktivit.

"Jsem velice ráda, že se nám podařilo tento projekt do Chebu dostat. Věřím, že budeme schopni pod vedení odborníků vytvořit spolupracující komunitu učitelů, kteří budou naplňovat vizi projektu. Projekt bude financován jak z Nadace The Kellner Family Foundation, tak z prostředků města. Jsem přesvědčena, že investice do kvalitního vzdělávání je investicí do budoucnosti a město Cheb tímto krokem ukazuje, že si je této skutečnosti plně vědomo," uvedla radní Štěpánka Černá.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Martin Hájek byl položen dotaz

Už jste si vyhodnotili váš neúspěch ve volbách?

Na základě čeho jste čekali větší úspěch ve volbách, když víc než zájmy občanů ČR hájíte ty evropské – např. migrační pakt, grean deal, přijetí Eura atd? Nemyslíte, že je třeba, abyste víc naslouchali tomu, co chce většina lidí v ČR? Nebo čemu přičítáte váš neúspěch? Ještě bych řekl, že si za to můž...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zlín: Klíčové dopravní stavby města získaly ocenění v soutěži Stavba roku 2024

13:37 Zlín: Klíčové dopravní stavby města získaly ocenění v soutěži Stavba roku 2024

Dvě nejvýznamnější zlínské investice loňského roku, Křižovatka ulice Mostní – ulice Březnická a Siln…