Cheb: Špalíček zdobí nové lampy. Objeví se i jinde

15.01.2012 14:42 | Zprávy
autor: mestocheb.cz

Dalším místem, kde by se měly objevit, je ulička Zavražděných, která se bude v letošním roce rekonstruovat.

Cheb: Špalíček zdobí nové lampy. Objeví se i jinde
Foto: mestocheb.cz
Popisek: Náměstí v Chebu

Soubor historických domů Špalíček na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad se již může pochlubit nejen opravenými fasádami všech budov, ale i šesticí nových litinových lamp veřejného osvětlení v historizujícím stylu. Jejich pořízení včetně instalace a s ní souvisejícími nezbytnými úpravami přišlo zhruba na 240 tisíc korun. „Tímto typem lamp bychom postupně chtěli začít nahrazovat stávající osvětlení v celém historickém jádru města,“ uvedl místostarosta Tomáš Linda. „Dalším místem, kde by se měly objevit, je ulička Zavražděných, kterou budeme letos rekonstruovat.“

Ulička Zavražděných, propojující Židovskou a Provaznickou ulici, se má díky úpravám stát další turistickou zajímavostí v centru města. Rozpadající se asfaltový povrch nahradí dlažba, opravena bude také zeď, která podstatnou část uličky lemuje. Vedle nových lamp zde bude nainstalována rovněž informační tabule s popisem tragické historie tohoto zákoutí. To bylo ve 14. století svědkem krvavé události, od které se odvíjí i jeho název. Při pogromu sem byly nahnány a zavražděny desítky Židů.

Po dokončení úprav se na obou koncích uličky objeví kované branky. Na noc se totiž bude kvůli obavám z možného řádění vandalů zamykat.

Bc. Tomáš Ivanič, redaktor Chebských radničních listů

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Co uděláte z Prokopem?

To, že nepřiznal hned 3 byty přeci nemůže být náhoda, a jestli zapomněl, jak tvrdí, tak to je podle mě výmluva dítěte, která z něj ale rozhodně nedělá dobrého politika. Co mi přijde také dost divné, že si prý na byt bral hypotéku, ale ANO daroval milion. Dají se v ANO koupit funkce a místa na kandid...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Valašské Klobouky: Valaši vystavovali v Děčíně

7:27 Valašské Klobouky: Valaši vystavovali v Děčíně

Na výstavě v děčínské synagoze se představila pestrá škála uměleckých přístupů i technik, kterým se …