Cheb: Vodní herní prvky začnou dětem sloužit k MDD

31.05.2013 21:15

V Krajince si mohou malí návštěvníci přečerpávat vodu do nádržek, zastavovat ji zarážkami a znovu pouštět.

Cheb: Vodní herní prvky začnou dětem sloužit k MDD
Foto: mestocheb.cz
Popisek: Náměstí v Chebu
reklama

V Krajince, v sousedství dětského hřiště u Říční terasy, přibyly vodní herní prvky - pumpa, Archimédův šroub, mlýnek, brouzdaliště a zarážky na přepouštění vody. Stavbu za 700 tisíc korun již město po měsíci prací převzalo, těm, kterým je novinka určena, začne sloužit 1. června - u příležitosti Mezinárodního dne dětí (MDD).

„Takový typ hracích prvků bude pro děti jistě velmi atraktivní. Zároveň rozšíří jejich povědomí o fungování některých fyzikálních zákonů,“ sděluje chebský místostarosta Vladimír Hartmann. „Mít podobné dětské vodní hřiště také u nás v Chebu mě napadlo při návštěvě Holandska - země známé také svými vodními mlýny. Na tamním vodním dětském hřišti bylo dobře patrné, že k čerpání vody lze použít nejen pumpu, ale i několik dalších mechanismů. Pro myšlenku jsem pak získal i podporu mezi městskými zastupiteli a bylo,“ usmívá se.

Malé návštěvníky vodního hřiště, resp. jejich doprovod je na místě upozornit, že nejde o vodu pitnou, ale užitkovou, a že děti do 10 let mají přístup pouze za dohledu dospělého.

„Zhotovitel si myslí, že se dílo povedlo, že si děti vodní hry užijí. Teď, v období dešťů, však má obavy, že je terén natolik nasáklý vodou, že to může zprvu způsobovat problémy. Veřejnost proto v této souvislosti prosíme o shovívavost,“ uzavírá místostarosta Vladimír Hartmann.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mestocheb.cz
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Frýdek-Místek: Sbírka Vánoční strom vynesla téměř 63 tisíc korun

21:23 Frýdek-Místek: Sbírka Vánoční strom vynesla téměř 63 tisíc korun

Statutární město Frýdek-Místek pořádalo koncem roku 2020 již tradiční veřejnou sbírku „Vánoční stro…