Cheb: Začala druhá etapa revitalizace Riegerových sadů

20. 7. 2017 18:18

V rámci druhé etapy dochází k instalaci nového mobiliáře, posilovacích strojů, sadovnickým úpravám či vybudování dvou dětských hřišť.

Cheb: Začala druhá etapa revitalizace Riegerových sadů
Foto: mestocheb.cz
Popisek: Náměstí v Chebu
reklama

V současné době probíhá závěrečná druhá etapa revitalizace jednoho z největších chebských parků, Riegerových sadů. Navazuje přitom na první část, která byla dokončena letos na jaře. „Součástí první etapy, která přišla na 2,3 milionu korun, byla rekonstrukce a doplnění sítě cest a zpevněných ploch a vybudování nového veřejného osvětlení,“ uvedl místostarosta Zdeněk Hrkal.

V rámci druhé etapy dochází k instalaci nového mobiliáře, sadovnickým úpravám či vybudování dvou dětských hřišť, kdy z důvodu větší bezpečnosti bude jedno vyhrazeno pro menší a druhé pro větší děti. Herní prvky nebudou ze dřeva, ale kvůli delší životnosti a vyšší odolnosti vůči vandalům z hliníkových profilů a speciálních plastů. „V parku jsou již osazeny posilovací stroje na lehké kondiční cvičení, které Chebané mohou znát ze Senior parku na Krajince. Součástí nového mobiliáře budou kromě více než čtyř desítek laviček, odpadkových košů, stojanů na kola nebo posedových zídek také stoly na šachy a hru Člověče, nezlob se, což bude v Chebu novinka. Navíc bychom v parku chtěli nainstalovat rovněž pítko,“ dodal Zdeněk Hrkal.

Riegerovy sady jsou po Městských sadech druhým z velkých chebských parků, který prochází celkovou revitalizací. V současné době se již také připravuje rekonstrukce Sadů míru, které leží v samotném centru města u autobusových zastávek na takzvané Křižovatce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Znojmo: Spot znojemského vinobraní získal zlato v soutěži Tourfilm 2020

21:10 Znojmo: Spot znojemského vinobraní získal zlato v soutěži Tourfilm 2020

Ze studia Videobrothers pochází za poslední roky všechny spoty Znojemského historického vinobraní, k…