Chomutov: Radnice nepovolila kácení stromů na soukromém pozemku u pivovaru!

18.03.2011 18:42

Chomutovská radnice je neprávem osočována z toho, že povolila kácení stromů. „Za vedení města se proti tomu důrazně ohrazuji.

Chomutov: Radnice nepovolila kácení stromů na soukromém pozemku u pivovaru!

Město nebylo účastníkem správního řízení, z toho vyplývá, že město nic takového nepovolilo, dokonce nás prováděné kácení či demolice nepříjemně překvapila stejně jako ostatní občany," říká primátor města Jan Mareš.

Samospráva obce (město, primátor) nebyla účastníkem řízení, do těchto záležitostí dle zákona nemůže zasahovat, dokonce se o nich dozvídá až v okamžiku, kdy ke kácení dochází, nebo z tisku. Stejné to je i v případě povolené demolice objektů na těchto pozemcích. Město, primátor, ani komise životního prostředí uvedenou záležitost neprojednávali, protože nedostali žádnou informaci, nebo podnět, že se chystá kácení.

Na základě žádosti vlastníka pozemku a zákona o ochraně přírody a krajiny vydal úsek životního prostředí, který vykonává státní správu, dne 9.9.2010 rozhodnutí o povolení kácení sedmi stromů na pozemcích u pivovaru. Vlastník pozemků sdělil, že má záměr vyklidit pozemek po vyhořelém objektu. Některé z uvedených stromů narušovaly statiku opěrné zdi, jeden narušoval trolejové vedení. Stromy nebyly po celou dobu své existence ošetřeny žádným ořezem, jeden byl napadený klíněnkou, další hnilobou. Součástí rozhodnutí je i nařízení náhradní výsadby stromů na těchto pozemcích. Účastníkem řízení byl žadatel (vlastník) a občanské sdružení Stromy pro Chomutov, které se proti vydanému rozhodnutí neodvolalo.

Pokud se proti plánovanému kácení stromů ve městě neozve sdružení, které za účelem ochrany stromů existuje a je účastníkem řízení, nemůže pak být předkládána zodpovědnost někomu, kdo účastníkem není.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Chomutov-mesto.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šumperk: Přístavba šaten se odkládá, agentura zrušila dotační titul

12:50 Šumperk: Přístavba šaten se odkládá, agentura zrušila dotační titul

Bez nového zázemí se ještě nějakou dobu budou muset obejít hokejisté v Šumperku. Správce zimního sta…