Chrudim: Děti ze ZŠ Dr. Jana Malíka si vysnily venkovní učebnu

2. 9. 2015 17:38

Nový školní rok uvítají na Základní škole Dr. Jana Malíka v Chrudimi velkou slávou. Na zahradě školy se bude ve čtvrtek 3. září v 17 hodin slavnostně otevírat nová venkovní učebna.

Chrudim: Děti ze ZŠ Dr. Jana Malíka si vysnily venkovní učebnu
Foto: chrudim.eu
Popisek: Chrudim

Venkovní učebnu před školou si vysnili sami žáci. „Řadu předmětů za příznivého počasí vyučujeme venku a malá školní zahrada nebyla pro tento účel právě ideální. Samy děti přišly s návrhem zřídit na školním pozemku učebnu,“ upřesňuje učitelka základní školy Tereza Sommersová, jež skupinu studentů podílejících se na projektu vedla. Učebna měla získat podobu jakéhosi zahradního altánu, ve kterém by vyučování probíhalo na čerstvém vzduchu a zastřešení by zároveň žákům poskytlo stín. 

Se školou na vybudování učebny spolupracovala i koordinátorka projektu Zdravé město Chrudim Šárka Trunečková. Ta má se Základní školou Dr. Jana Malíka velmi dobré zkušenosti již z minulosti, kdy se ve spolupráci Zdravého města a Místní agendy 21 a studentů podařilo nedaleko školy u Městského stadionu zrealizovat veřejnou venkovní tělocvičnu a místo pro relaxaci.

„Studenti školy si i nyní celý projekt vymysleli, projednali jej s vedením školy, sepsali žádost, konzultovali s odborníky a úřady a v neposlední řadě se podíleli i na samotné realizaci. Dostali tak do života cenné zkušenosti s dlouhodobou přípravou a realizací vytyčených cílů“, uvádí Trunečková. „Jsem ráda, že se mladí učí prosadit i obhájit své názory a umí si na své záměry sehnat finance. Věřím, že budou na své dílo náležitě hrdi,“ dodává.

Altán včetně přístupového chodníčku vyšel téměř na 200 tisíc korun a všechny prostředky si škola zajistila sama. Většinu z uvedené částky se přitom studentům s pomocí učitelů podařilo nashromáždit vlastním úsilím díky výtěžku akce Strašidelná škola nebo projektu společnosti Good Year Pneumatiky Společně pro bezpečnost dětí, kdy děti natočily vítězné soutěžní video. Z projektu One world – Many voices také přispěla Americká obchodní komora. Zbytek financí pak už zajistil fond školy.

Dřevěný altán s lavicemi vzešel z návrhu městského architekta Marka Janatky a naleznete jej na školním pozemku mezi objektem školy a Městským stadionem. Stavbu učebny prováděla během letních prázdnin profesionální firma, ale ruku k dílu neváhali přiložit nejen současní studenti školy a jejich rodiče, ale i její absolventi či učitelé.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

České Budějovice: Ploštice coby nezvaní návštěvníci

16:36 České Budějovice: Ploštice coby nezvaní návštěvníci

Na zvýšený výskyt ploštice blánatky lipové upozorňují v těchto dnech někteří obyvatelé Českých Buděj…