Chrudimská průmyslovka získala certifikát kvality za evropský projekt

05.12.2017 19:34 | Zprávy
autor: PV

Tolerance, chápaní a poznávání odlišných kultur i náboženství, boj proti násilí, ale i zlepšování jazykových dovedností. To byly cíle evropského projektu No Enemies Violence – Equal Rights (NEVER), do kterého se zapojila Střední průmyslová škola Chrudim a za který nyní získala významné ocenění - národní certifikát Quality Label 2017, tedy značku toho, že škola odpovídá vysokým evropským měřítkům.

Chrudimská průmyslovka získala certifikát kvality za evropský projekt
Foto: chrudim.eu
Popisek: Chrudim

Tříletého projektu NEVER, který probíhal v rámci programu Erasmus+ od roku 2014, se Střední průmyslová škola Chrudim účastnila společně s dalšími pěti školami. Těmi byly polské gymnázium v obci Dobrzejewice, turecká škola Lokman Hekim Anadolu Lisesi nacházející se v historickém městě Adana, italská škola Istituto di Istruzione superiore Francesco Degni ve městě Torre del Greco, portugalská škola Escola Profissional Amar Terra Verde se sídlem ve městě Vila Verde. Koordinátorem a předkladatelem projektu byla partnerská škola ze slovenského Martina.

Žáci se během tří let účastnili výměnných pobytů na zahraničních školách, kde poznávali místní kulturu a setkávali se s vrstevníky i zástupci škol a místních komunit. „Do zahraničí vyjížděli čtyři studenti. Vždy se jednalo o pět dní pobytu, které byly plné různorodých aktivit,“ řekla realizátorka projektu na SPŠ Chrudim Jana Vozarová s tím, že každá škola připravovala program na určité téma. „Italská škola se zaměřovala na problematiku imigrantů, portugalská na začleňování potomků jiných kultur a slovenská na romskou problematiku. Naše a polská škola se zabývaly tématem boje proti násilí,“ uvedla Jana Vozarová.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mladá Boleslav: Akce „Bezpečně u vody"

22:41 Mladá Boleslav: Akce „Bezpečně u vody"

Na Krásné louce u Jizery se ve dnech 22. a 23. června uskutečnil druhý ročník preventivní akce Bezpe…