Děčín bude mít vlastního architekta zřejmě na podzim

20.07.2016 13:01 | Zprávy
autor: PV

Hájení zájmů města, komunikace s veřejností, konzultační a poradenská činnost v oblasti architektury, urbanismu, územního plánování, životního prostředí a památkové péče, to vše bude mít v náplni práce architekt města, kterého nyní radnice vybírá.

Děčín bude mít vlastního architekta zřejmě na podzim
Foto: decin.cz
Popisek: Děčín

Vedení města se rozhodlo zřídit funkci městského architekta. „Obsadit toto místo opravdu kvalitním odborníkem není jednoduché. Již dlouhou dobu vedeme různá jednání, absolvovali jsme také několik přednášek pořádaných Komorou architektů. Nyní máme jasno, jak takového člověka vybereme a co od něj vlastně budeme požadovat,“ řekl Valdemar Grešík, náměstek primátorky. Městský architekt je dnes již standardem. Děčín tak po mnoha letech získá odborníka, který zajistí koncepční přístup při revitalizacích částí města i při nových výstavbách. Podílet se bude například na urbanisticko –architektonickém rozvoji města, tvorbě veřejného prostoru, péči o historické dědictví, přípravě architektonických soutěží a podobně. „Přípravy na výběrové řízení jsou nyní v plném proudu. Je velmi důležité, abychom vybrali opravdu dobře. Pomáhat nám s tím bude komise složená z kapacit mezi architekty i zástupci města,“ vysvětlil Valdemar Grešík. Radnice nyní jedná s významnými architekty, kteří by mohli zasednout ve výběrové komisi. Kdo nakonec tuto poměrně významnou a důležitou funkci získá, bude jasné na podzim letošního roku.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mladá Boleslav: Akce „Bezpečně u vody"

22:41 Mladá Boleslav: Akce „Bezpečně u vody"

Na Krásné louce u Jizery se ve dnech 22. a 23. června uskutečnil druhý ročník preventivní akce Bezpe…