Děčín opět rozšířil bezdoplatkové zóny

25.08.2019 18:16

Od 10. srpna 2019 došlo na území Děčína k rozšíření takzvaných bezdoplatkových zón, kdy magistrát města vyhlásil opatření obecné povahy na další problémové lokality. Děčín tak pokračuje v boji proti obchodování s chudobou.

Děčín opět rozšířil bezdoplatkové zóny
Foto: decin.cz
Popisek: Děčín
reklama

Tentokrát se opatření týká především Podmokel, a to například ulice Ruská, Pivovarská či Tržní, dále pak Nového Oldřichova, například ulice Vojanova a Saská. Kompletní přehled ulic včetně výjimek najdete na webu města Děčína.

„Je to jedno z mnoha opatření, které nám pomáhá v boji proti nežádoucí migraci problémových jedinců a proti tzv. obchodníkům s chudobou. Nechci v Děčíně trpět podnikání nezodpovědných majitelů domů, kteří neberou ohledy na okolí a situaci ve městě zhoršují. Společně s intenzivními kontrolami je bezdoplatková zóna jedním z mnoha kroků na cestě, kterou jsme se vydali a která rozhodně není u konce. S omezením dávek na bydlení počítáme i v dalších lokalitách,“ uvedl primátor města Jaroslav Hrouda.

Proč vedení města chtělo právě výše uvedené lokality?

„Na vedení města a zejména na městskou policii se průběžně obrací obyvatelé nebo návštěvníci Podmokel, kteří poukazují na špatnou bezpečnostní situaci, resp. jejich pocit bezpečí je v porovnání s jinými lokalitami na velmi nízké úrovni,“ vysvětlil primátor.

Městská policie tu řeší celou řadu problém.

„Typicky jde o rušení nočního klidu, znečišťování veřejného prostranství nebo vzbuzení veřejného pohoršení. Zbývající část tvoří přestupky proti občanskému soužití, majetku, porušení obecně závazných vyhlášek a přestupky podle zákona o ochraně před škodlivými účinky návykových látek,“ uvedl ředitel děčínské městské policie Marcel Horák s tím, že přestupky se počítají na stovky.

Letos již město vyhlásilo takzvané bezdoplatkové zóny například v ulici Čsl. partyzánu nebo v Zelené ulici na Starém Městě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zlín: Univerzita přešla na distanční výuku, někteří studenti pomáhají v call centru

21:23 Zlín: Univerzita přešla na distanční výuku, někteří studenti pomáhají v call centru

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně zahájila ve středu vyučování distanční formou. Zároveň zřídila krizo…