Do Plzně přijíždí stále více turistů

17. 11. 2014 19:16

Podle Českého statistického úřadu se počet turistů přijíždějících do Plzně za první tři čtvrtletí letošního roku zvýšil o 10 % v porovnání se stejným obdobím uplynulého roku. Přičemž údaje ČSÚ zachycují pouze ty turisty, kteří v plzeňských hromadných ubytovacích zařízeních stráví alespoň jednu noc.

Do Plzně přijíždí stále více turistů
Foto: plzen.eu
Popisek: Plzeňská radnice

Zvýšil se také počet nocí, a to o 17 %. V případě cizinců se od začátku roku jedná dokonce o 19% meziroční nárůst v počtu přenocování. Z celkem 340 tisíc nocí strávili 203 tisíc nocí v Plzni zahraniční turisté.

Ze statistik vyplývá, že ve srovnání s výsledky za první tři čtvrtletí letošního a minulého roku za celou Českou republiku, která spíše stagnovala, se jedná především o lokální úspěch. „Plzeň jako město výrazně táhne dynamiku návštěvnosti celého kraje. V případě zahraničních hostů se trend v souvislosti s přípravami na Evropské hlavní město kultury očekával, ale překvapující pro nás je optimistický vývoj u domácích návštěvníků,“ říká Zdeněk Lejsek z oddělení statistiky cestovního ruchu Českého statistického úřadu.

„Podle aktuálních informací z plzeňských hotelů trend zvyšující se návštěvnosti pokračuje a začínají se plnit i rezervace na rok 2015, což je pro nás dobrý signál v souvislosti s naplněním cílů projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015,“ vysvětluje první náměstek primátora Martin Baxa, do jehož kompetence spadá oblast cestovního ruchu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: plzen.eu

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Opava: Hřbitov je na Dušičky déle otevřen a více se hlídá

21:32 Opava: Hřbitov je na Dušičky déle otevřen a více se hlídá

V období Dušiček má hlavní městský hřbitov v Opavě v Otické ulici prodlouženou otvírací dobu, konkré…