Druhý workshop k Regionální inovační strategii hl. m. Prahy

29.02.2012 15:21 | Zprávy

V pondělí 27. února se konal druhý workshop zaměřený na aktualizaci Regionální inovační strategie hl. m. Prahy, která probíhá pod vedením Pražské rady pro výzkum a ekonomiku (PRVEK). První workshop se uskutečnil minulé pondělí, oba připravil Útvar rozvoje hl. m. Prahy.

Druhý workshop k Regionální inovační strategii hl. m. Prahy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Svoboda

Zatímco první workshop se zaměřil na dvě tematické oblasti - „Inovace pro podnikání“ a „Výzkum pro inovace“, tématem druhého byly „Lidské zdroje.“ Účastníky byli zástupci hlavního města Prahy, akademické, výzkumné a podnikatelské sféry.

Diskuse se zaměřila na téma vyhledávání talentů, a to již od útlého věku, jejich přípravu a vzdělávání a také udržení v regionu. Hovořilo se i o způsobech, jak přilákat talenty z jiných regionů a ze zahraničí. Dalším tématem byly služby na podporu inovačního podnikání a komercializace výsledků výzkumu a vývoje a zvyšování kvalifikace pracovníků, kteří tyto služby poskytují.

Účastníci také doporučili zpracování marketingové strategie propagující Prahu jako centrum výzkumu, vývoje a inovací. Náměty a návrhy přednesené na workshopech shrne Útvar rozvoje hl. m. Prahy do pracovního materiálu, který bude předán poradnímu sboru primátora hl. m. Prahy PRVKu.

Jak zdůraznil na závěr workshopu Milan Turba z Útvaru rozvoje hl. m. Prahy, cílem aktualizace Regionální inovační strategie hl. m. Prahy je vytvořit v Praze prostředí příznivé k rozvoji vědy, výzkumu a podnikání. „Jsme otevřeni všem námětům, všem spolupracovníkům, kteří mohou přispět k naplnění tohoto cíle.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Magistrát hl.m. Prahy

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

AI

Umělá inteligence je na jednu stranu dobrá věc, ale nemyslíte, že je i dost nebezpečná? Řeší někdo, jak zabránit tomu, aby o nás neshromažďovala zejména osobní data, která pak půjde zneužít? Děkuji za odpověď. Klára

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jablonec nad Nisou: Demolice zámečku přispěje ke zklidnění lokality

22:05 Jablonec nad Nisou: Demolice zámečku přispěje ke zklidnění lokality

Statutární město Jablonec nad Nisou zahájilo projekt Demolice objektu Zámeček, Dubová 293, Kokonín.