Stalo se tak ve dvou lokalitách, a to v okolí žirečského letiště a v okolí Kašova. Jedná se o investici za více než 50 tisíc Kč, na úhradu části vynaložených finančních prostředků požádají myslivci o dotaci, na část přispěje Honební společenstvo Choustníkovo Hradiště.
Na Královédvorsku dochází k dlouhodobému úbytku drobné zvěře, výjimkou nejsou ani zajíci. Jejich počty klesají zejména kvůli současnému způsobu hospodaření v krajině a přemnožení jejich přirozených predátorů. Podle myslivecké statistiky bylo v letošním roce nasčítáno celkem 824 zajíců, před deseti lety jich však bylo téměř o dvě stě více – 1 011 zajíců.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku



