Dvůr Králové nad Labem: Před rekonstrukcí silnice v Krkonošské ulici stavbaři opraví objízdnou trasu

1. 4. 2020 14:05

Rekonstrukce Krkonošské ulice pokračuje, na probíhající práce na vodovodu a kanalizaci by měla v dalších týdnech navázat rekonstrukce silnice, kterou provedou pracovníci společnosti EUROVIA CS, a. s. Ještě před tím ale stavbaři opraví část chystané objízdné trasy ve směru na Vítěznou.

Dvůr Králové nad Labem: Před rekonstrukcí silnice v Krkonošské ulici stavbaři opraví objízdnou trasu
Foto: www.dvurkralove.cz - Miluše Peterová
Popisek: Dvůr Králové nad Labem
reklama

Během stavebních prací dojde od 6 do 12. dubna 2020 k úplné uzavírce opravované silnice č. III/29929 v úseku od křižovatky pod Kocbeřemi (nad lesem) směrem na Komárov. Pro dopravu jsou tak stanoveny ikona souboruobjízdné trasy pro osobní, nákladní a autobusovou dopravu. Žádáme řidiče, aby sledovali a respektovali umístěné dopravní značení.

Osobní a nákladní doprava (obousměrně): z centra města směr Hradec Králové, ulice Dukelská, Hradecká dále po silnici č. II/299 přes Zboží až do Choustníkova Hradiště, zde odbočit na silnici č. I/37 směr Kocbeře.

Linkové autobusy (obousměrně) směr Trutnov: z autobusového nádraží vpravo po ulici 17. listopadu k okružní křižovatce Dukelská – Legionářská – 17. listopadu, zde doprava a dále po silnici II/299 ulicemi Dukelská, Hradecká směr Zboží, za Zbožím doleva na silnici č. III/29926 ve směru na Novou Ves s výjezdem na silnici I/37 směr Kocbeře.

Uzavírka se dotkne provozu autobusových linek 690329, 690116, 690332, 690440 (Trutnov – Dvůr Králové nad Labem), které nebudou obsluhovat zastávky: Dvůr Králové nad Labem, Kocbeře, rozc. Vítězná; Dvůr Králové nad Labem, Tyršova, oční škola; a Dvůr Králové nad Labem, pošta. Namísto toho budou autobusy zastavovat na náhradní zastávce Dvůr Králové nad Labem, Dukelská.

Obousměrná zastávka Vítězná, Komárov bude do 31. října 2020 přemístěna na silnici č. III/29928 k mostu a k vyústění účelové komunikace z Komárova.

Dopravci budou ve spolupráci s Krajským úřadem Královéhradeckého kraje informovat cestující a v případě dotazů poskytnou informaci řidiči přímo ve vozidle.

Rekonstrukce Krkonošské ulice se realizuje v rámci další etapy kompletní rekonstrukce krajské silnice č. II/300 Dvůr Králové nad Labem – Kocbeře, tentokrát v úseku od čerpací stanice po odbočku na Vítěznou. Na projektu město Dvůr Králové nad Labem spolupracuje s Královéhradeckým krajem. Kromě prací na obnově vodovodu a obnově a prodloužení kanalizace dojde k předláždění stávajícího chodníku, dále k vybudování nového chodníku až na křižovatku k ´Chaloupkám´ a také k vybudování souvisejícího veřejného osvětlení. Město má v rozpočtu na rekonstrukci Krkonošské ulice vyčleněno 25,5 mil. Kč.

Rekonstrukci silnice, chodníků a výstavbu nového chodníku provede společnost EUROVIA CS, a. s., za celkovou částku 66,5 mil. Kč. Zatímco Královéhradecký kraj za rekonstrukci vozovky a vybudování nové dešťové kanalizace zaplatí 61,4 mil. Kč, náklady za práce na chodnících a veřejném osvětlení ve výši 5,1 mil. Kč uhradí město.

Všechny informace k rekonstrukci Krkonošské ulice včetně objízdných tras a výlukových jízdních řádů naleznete na stránkách www.mudk.cz v sekci Radnice/Dopravní omezení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká Lípa: Město vybuduje chodník na místě zbouraného podchodu

20:33 Česká Lípa: Město vybuduje chodník na místě zbouraného podchodu

Dvacet pět metrů dlouhý a tři metry široký chodník z betonové dlažby vybuduje město na místě zbouran…