Dvůr Králové nad Labem: Vojenský pomník ve Zboží byl restaurován

02.11.2025 20:36 | Tisková zpráva
autor: PV

Zásadní proměnou prošel během letošního roku válečný pomník v místní části Zboží. Město Dvůr Králové nad Labem totiž nechalo tuto památku věnovanou padlým 18. pěšího královéhradeckého pluku ruského velkovévody Konstantina a žulový památník 1. světové války s nápisem „Truchlící obec svým synům“ zrestaurovat.

Dvůr Králové nad Labem: Vojenský pomník ve Zboží byl restaurován
Foto: Dvůr králové nad Labem
Popisek: Dvůr králové nad Labem

Došlo ke kompletní demontáži pomníku a odstranění jeho původního základu. Následně byl zhotoven nový základ, restaurátoři očistili demontovanou kamennou část pomníku a domodelovali jeho chybějící segmenty. Zároveň opravili a doplnili poškozené sloupky a poté sjednotili barevnost původních a nových částí pomníku.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

RNDr. Luděk Niedermayer byl položen dotaz

Změna Evropy

Zajímalo by mě, jak přesně to myslíte, že se společná Evropa musí měnit? Tvrdíte, že je třeba posílit konkurenceschopnost, bezpečnost, energetickou odolnost. Nemyslíte ale, že právě v tom ale EU dost selhává a je čím dál slabší?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Brno: Veřejný prostor oživí socha, vodní prvek i Muchova lavička

22:05 Brno: Veřejný prostor oživí socha, vodní prvek i Muchova lavička

Socha Lucie Bakešové, vodní prvek v ulici Česká a lavička Alfonse Muchy, vznik těchto uměleckých děl…