Frenštát pod Radhoštěm: Ve městě přibyla nová stanoviště pro třídění odpadu

24.01.2023 20:51 | Tisková zpráva

Třídění odpadů je v našem městě opět o něco snazší. Technické služby města Frenštát pod Radhoštěm vytvořily tři nová stání kontejnerů na tříděný odpad a zároveň rozšířily některá starší stanoviště o nové nádoby.

Frenštát pod Radhoštěm: Ve městě přibyla nová stanoviště pro třídění odpadu
Foto: mufrenstat.cz
Popisek: Frenštát pod Radhoštěm

Celkové náklady na pořízení nádob na papír a nápojový karton dosáhly výše 33 154 Kč.  Nádoby na sklo a plast městu v rámci spolupráce zdarma zapůjčila společnost EKO-KOM a.s. 

Anketa

Kdo víc rozděluje společnost?

hlasovalo: 39799 lidí

Nová stanoviště kontejnerů mohou občané již nyní využívat v ulici Podříčí nad vjezdem k supermarketu Hruška, v ulici Bezručova mezi železničním přejezdem a odbočkou na Bystré a v Okružní ulici ve slepé uličce u domu č. p. 1588. „Podkladem pro výběr nových stanovišť byla mimo jiné analýza kontejnerových stání, kterou pro město v minulosti zpracovala právě společnost EKO-KOM. Z analýzy pak vyplynuly oblasti vhodné pro rozšíření sběrné sítě,“ sdělila Denisa Vidličková, referentka pro komunální odpad a městskou zeleň, Technické služby města Frenštát pod Radhoštěm.

Kromě toho město rozšířilo některá stávající stanoviště pro třídění odpadu, a to převážně na základě podnětů od občanů. „V ulici Papratná u autobusové zastávky je přidána nádoba na nápojové kartony, stejně jako na Závodí za mostem k jízdárně. V Místecké ulici vedle bývalé Loany jsme umístili kontejner na skleněný odpad, na Kopané před bývalou mateřskou školou pak nově stojí bílý kontejner na textil, obuv a hračky,“ doplnila Denisa Vidličková.

Postupně také na území města dochází k obměně starých plechových kontejnerů, které jsou na konci své životnosti. „Pro pohodlnější třídění je možné získat na městském úřadě či v Technických službách zdarma sadu barevných tašek. Občané z okrajových částí města si zde mohou vyzvednout také pytle na třídění plastů a nápojových kartonů,“ uzavřela referentka Technických služeb.

Aktualizovaná mapka sběrných míst ve městě ZDE.
Zdroj: Okrašlovací spolek Kyčera

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Ing. Miloš Zeman byl položen dotaz

omluva

Sám o sobě říkáte, že jste se v životě až na výjimky neomloval. Nepadlo vás, že tohle je důvod, proč vae popularita klesá? A myslíte, že se máte za co omlouvat jako prezident? Pokud ano, za co podle vás?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prostějov: Opravy a údržba bytového a nebytového fondu si vyžádají miliony

21:17 Prostějov: Opravy a údržba bytového a nebytového fondu si vyžádají miliony

Radní schválili plán oprav a údržby bytového a nebytového fondu, spravovaného společností Domovní sp…