Frýdek-Místek: Díky krajské dotaci vyroste sportovní hala pro děti a mládež

13.09.2018 18:18

Moravskoslezský kraj i Statutární město Frýdek- Místek podpoří soukromého investora. Díky tomu se už na podzim tohoto roku začne stavět hala pro děti a mládež Basketpoint. Nová hala vyroste na pozemcích mezi fotbalovým areálem Stovky a 5. základní školou v ulici Elišky Krásnohorské. Záměr investora je dokončit stavbu v průběhu roku 2019.

Frýdek-Místek: Díky krajské dotaci vyroste sportovní hala pro děti a mládež
Foto: frydekmistek.cz
Popisek: Frýdek-Místek

„Tento způsob financování projektu považuji za naprosto ideální. Je velmi blízký formě PPP projektů. Soukromý investor pan Zdeněk Navrátil přišel s nápadem, je ochotný zainvestovat větší třetinu nákladů a o spolupráci požádal vedení města a kraje. Je to pro nás jistota, že myslí svůj záměr vážně, je v něm osobně zainteresovaný a dotáhne jej do konce. Díky tomu budou mít sportovci ve Frýdku-Místku novou halu, kde budou probíhat tréninky, ale i turnaje a další akce. Je to další významný krok směrem k zatraktivnění našeho regionu. Soukromý investor se navíc zavázal, že pokud kraj stavbu haly podpoří, je připraven projekt finalizovat z vlastních zdrojů i za cenu zvýšených nákladů. Dále nabídl, že hotovou projektovou dokumentaci zdarma poskytne k případné replikaci neziskovým organizacím nebo veřejnému sektoru. Taková nabídka se neodmítá,“ uvedl hejtman kraje Ivo Vondrák a dodal, že projekt Basketpoint je už ve fázi zahájení územního a stavebního řízení. Dokonce se už vybírá generální dodavatel, který by měl stavbu zahájit v říjnu tohoto roku.

Nová sportovní hala pomůže řešit nedostatečnou kapacitu sportovišť pro místní sportovní kluby, tělovýchovné jednoty a další spolky ve Frýdku- Místku. „Celý projekt nové haly je prostě sympatický. Basketbalový klub učí děti, že za každým úspěchem je kus dřiny. Smysluplné trávení času ale nabízí nejen talentovaným mladým spaortovcům, ale i dětem, které jen prostě mají chuť se hýbat. Sport je tak nástrojem k výchově a zdravému směřování dětí a mládeže. Moravskoslezský kraj se snaží sportovní aktivity dětí a mládeže co nejvíce podporovat a stavba basketbalové haly s naší vizí absolutně koresponduje. Nová hala také nabídne prostory k regionálním i celostátním turnajům a akcím,“ řekl náměstek hejtmana kraje pro školství a sport Stanislav Folwarczny a doplnil, že kraj projekt podpoří 17 miliony. Stejnou částku poskytne Frýdek- Místek, soukromník zatím počítá s investicí 21 milionů korun.

OutStreamVideoPlayer

Dotace uhradí náklady na zemní práce a zakládání stavby

„Jsem rád, že se podařilo najít právní rámec pro realizaci projektu, který může být šablonou pro uplatňování dobročinnosti a mobilizaci privátních dárců do neziskového sektoru v praxi. Konání vedení magistrátu Statuárního města Frýdek-Místek a akční přístup pana hejtmana Vondráka při organizaci zásadní spoluúčasti kraje pomůže především dětem a neziskové organizaci Basketpoint. Tam, kam míří i peníze mé a mojí rodiny. Bez pomoci každého jednoho z přispěvatelů by výstavba haly nebyla možná. Při rozhodování k tomuto kroku mi pomohly zkušenosti s všudypřítomnou dobročinností v našem druhém domově v Japonsku, stejně jako zkušenosti ze základních a středních škol v USA. Mám velkou radost, že budeme moci odměnit děti za jejich pracovitost a úsilí a ve městě se uleví stávajícím kapacitám,“ řekl soukromý investor Zdeněk Navrátil a doplnil, že sportoviště i zázemí areálu jsou projektovány skromně, ale tak, aby zajistily potřebnou bezpečnost a minimální provozní náklady.

Krajská 17milionová dotace uhradí náklady na zemní práce a zakládání stavby. Peníze půjdou i na konstrukce, obvodové stěny a opláštění včetně izolace. Dále se dotace využije na úpravy povrchů, podlahy včetně obkladů, kanalizace včetně přípojek nebo elektroinstalace.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Litoměřice: Rozhodněte, kam se bude ubírat doprava v budoucnu

21:15 Litoměřice: Rozhodněte, kam se bude ubírat doprava v budoucnu

Leží vám na srdci dopravní situace v Litoměřicích? Zajímá vás, jakým směrem se bude vývoj ubírat do …