Frýdek-Místek: Farmářské trhy odstartují 7. května v omezeném režimu

24.04.2020 11:38 | Zprávy
autor: PV

Oblíbené farmářské trhy ve Frýdku-Místku budou zahájeny ve čtvrtek 7. května. Následně se budou na náměstí Svobody v Místku konat tradičně v pravidelných čtrnáctidenních intervalech, vždy od 8 do 14 hodin, až do listopadu. Letošní květnové trhy ale budou v návaznosti na protikoronavirová opatření omezeny, a to jak v počtu prodejců, tak i nabízeném sortimentu.

Frýdek-Místek: Farmářské trhy odstartují 7. května v omezeném režimu
Foto: frydekmistek.cz
Popisek: Frýdek-Místek

„Původně jsme chtěli farmářské trhy v květnu zcela zrušit. I poté, co vláda jejich pořádání povolila, a to za přísných bezpečnostních opatření, jsme s jejich pořádáním váhali. Nicméně v návaznosti na žádosti prodejců, zejména sazenic zeleniny, letniček nebo okrasných a ovocných stromků, jsme se nakonec rozhodli trhy uspořádat. Byla by škoda, kdyby prodejci museli své výpěstky vyhodit, protože by neměli možnost je prodat. Jejich práce by tak přišla vniveč a zklamaní by byli i zákazníci, kteří jsou již léta zvyklí v květnu na trzích kupovat květiny a sazenice na své zahrady a balkóny,“ řekl náměstek primátora Jakub Míček s tím, že na náměstí bude jen 7 prodejců, oproti šedesáti za běžného stavu.

Kromě květin, sazenic a stromků bude na trzích k mání také prodejce s cibulí a hlávkovým a kysaným zelím. Naopak k dispozici nebude běžný sortiment jako sýry, pečivo, uzeniny a maso, vejce, koření, med, rukodělné výrobky ani občerstvení.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Karel Haas byl položen dotaz

Legislativní nouze

Neměl by se změnit zákon, aby projednávání zákonů v legislativní nouzi nemohlo být zneužíváno? Přijde mi, že je nebezpečné, že se vlastně cokoliv může projednávat v legislativní nouzi nebo to má nějaká přesná pravidla?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Žatec: Beseda se seniory o bezpečném chování v kyberprostoru

11:32 Žatec: Beseda se seniory o bezpečném chování v kyberprostoru

V prostorách Kapucínského kláštera se v úterý 28. dubna uskutečnila beseda pro seniory na téma „Info…