Frýdek-Místek: Město dohodlo dodávku roušek

19.03.2020 10:44 | Zprávy
autor: PV

Primátor Michal Pobucký spolu s Petrem Lessym z odboru bezpečnostních rizik a prevence kriminality dnes navštívili frýdecko-místeckou firmu DEVA F-M. s.r.o., která patří k největším textilním výrobcům v republice, se zaměřením na zásahové a ochranné oděvy. V této době bylo téma jasné – roušky.

Frýdek-Místek: Město dohodlo dodávku roušek
Foto: frydekmistek.cz
Popisek: Frýdek-Místek

 „Specializujeme se na mnohem složitější věci, ale zareagovali jsme a chceme začít vyrábět na přechodnou dobu i roušky. Udělali jsme potřebné kroky, nakoupili 3000 metrů nanotextilie, z níž se dá vyrobit na 80 tisíc roušek. Tento high-tech materiál je velice vhodný, má až 99% účinnost záchytu, ta ochrana proti virům je úplně někde jinde než u klasických materiálů. Vyvinuli jsme prototyp, aby to aspoň nějak vypadalo, improvizujeme,“ informovalo vedení společnosti DEVA, která bude rouškami v prvním sledu logicky vybavovat své zaměstnance a navazující výrobní společnosti, ale část produkce poskytne Statutárnímu městu Frýdek-Místek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Reparace

Pokud má být uzavřen mír mezi Ruskem a Ukrajinou souhlasíte nebo nesouhlasíte s tím, že Rusko musí Ukrajině zaplatit válečné škody ve formě reparací?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Přerov: Na charitu se vypilo 250 litrů vína, 50 litrů moštu a 6 litrů rumu

19:06 Přerov: Na charitu se vypilo 250 litrů vína, 50 litrů moštu a 6 litrů rumu

Rekordních 63 213 korun poputuje letos do spolku Alfa handicap díky tradičnímu dobročinnému prodeji …