Frýdek-Místek: Město sbírá připomínky občanů k novému systému parkování

05.10.2022 19:31 | Tisková zpráva

Frýdecko-místecká radnice se zabývá připomínkami obyvatel k nově zavedenému systému parkování. Řidiči mohou své podněty zasílat do konce roku. Nově spuštěný parkovací systém funguje zatím v testovacím režimu a město jej vyladí na základě připomínek občanů.

Frýdek-Místek: Město sbírá připomínky občanů k novému systému parkování
Foto: frydekmistek.cz
Popisek: Frýdek-Místek

Kde zaparkovat? Každodenní otázka nejednoho řidiče ve Frýdku-Místku. Nový systém, jehož návrh vzešel ještě za původní sestavy vedení města, má vnést do parkování řád. Od 1. října funguje v testovacím režimu a město nyní vyzývá občany, aby jej vyzkoušeli a zaslali své připomínky.

Anketa

Pro koho byste raději hlasovali ve 2. kole prezidentské volby?

hlasovalo: 22053 lidí

„Je důležité říct, že nový systém není definitivní. Budeme rádi, pokud občané nová pravidla vyzkouší a napíšou nám, které situace je omezují. Již nyní víme, že spousta záležitostí v rámci parkování potřebuje nutně vyladit. Budeme řešit například vyzvedávání dětí u škol a školek nebo parkování u polikliniky. Nezbytné je také zvážit, zda je opravdu nutné, aby lidé platili za parkování v sobotu dopoledne,“ uvedl primátor Petr Korč (Naše město F-M).

Parkoviště ve městě jsou nově rozdělena do tří zpoplatněných zón. Změny jsou také v rámci parkovacích karet, avšak karty již vydané TS a.s. přitom zůstávají nadále v platnosti. Radnice nechala naistalovat několik kusů chytrých parkovacích automatů, kterých bude postupně přibývat. V průběhu října má být dále spuštěna i mobilní aplikace pro možnost placení parkovného mobilním telefonem. Po nainstalování všech inteligentních parkovacích automatů systém umožní operativně regulovat výši parkovného.

Veškeré podněty a připomínky k parkování mohou občané zasílat do konce letošního roku, a to na adresu: parkovani@frydekmistek.cz. Na jaře by systém měl začít fungovat naostro podle upravených pravidel.

Letáky s podrobnostmi a aktualizovanými mapkami najdete ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

A vy máte řešení klimatické změny která nepočká?

Zatím to vaše řešení ubližuje nemajetným lidem. Nebo jste před lety nausilovali o změnu kotlů z pevných na plyn či elektrické kotle ???? Ty plynové plánujete zrušit, či ne ?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Cheb: Zástupci vedení města jednali se spolky, působícími na chebském letišti

6:32 Cheb: Zástupci vedení města jednali se spolky, působícími na chebském letišti

Na veřejném vnitrostátním letišti Cheb působí dva zapsané spolky: Ultralight Club Cheb a Aeroklub Ka…