Frýdek-Místek: Město se ptá občanů, co chtějí před svými domy

10.05.2019 10:04 | Zprávy
autor: PV

Statutární město Frýdek-Místek pokračuje v regeneraci veřejných ploch na sídlištích a ve stále větší míře do tohoto procesu zapojuje veřejnost. Ta má možnost vyjádřit se kladně či záporně k navrhovaným úpravám, takže sama může ovlivnit, jakou bude mít plocha před jejich domem podobu a využití.

Frýdek-Místek: Město se ptá občanů, co chtějí před svými domy
Foto: frydekmistek.cz
Popisek: Frýdek-Místek

„Na to, co by lidé chtěli mít pod okny svých domů, se ptáme dlouhodobě. Zajímá nás to nejen při plánování větších úprav na velkých sídlištích, ale taky při požadavcích občanů na vybudování dětského hřiště nebo parkoviště v menší bytové zástavbě. Ne vždy chce většina to samé, a když už má město investovat do úprav veřejných ploch, tak by to mělo být ke spokojenosti co největšího počtu tamních obyvatel,“ řekl primátor Michal Pobucký s tím, že nezřídka se stává, že se konkrétnímu požadavku nevyhoví, protože při dotazníkovém šetření v dané lokalitě se ukáže, že většina změnu nechce.

V poslední době se konala větší dotazníková akce na sídlišti Kolaříkova, kde se rozhodovalo o podobě vnitrobloku vymezeného ulicemi Vrchlického, Kolaříkova a Boženy Němcové. Zapojilo se do ní 89 % oslovených místních obyvatel. Na základě jejich vyjádření bude staré asfaltové hřiště nahrazeno novým dětským hřištěm s umělým povrchem a realizovány budou i sadové úpravy a doplněn městský mobiliář.

V následujících dnech se chystá velká dotazníková akce na sídlišti Riviera. Město má projekt na regeneraci celého sídliště, ke kterému se všeobecně vyjadřovala i veřejnost. Teď město zajímá, co konkrétně lidé chtějí mít před svými domy. Budou si moci vybrat z možností v dotazníku, který jim město doručí do schránek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Čí je to vina?

Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Šumperk: Partnerství měst žije

13:44 Šumperk: Partnerství měst žije

Partnerská města nejsou jen formální dohody uložené v šanonech radnic. Skutečný smysl partnerství se…