Frýdek-Místek: Na gastrofestivalu zdolali Mt. Everest

19.08.2019 10:04

Sobota 17. srpna 2019 ve Frýdku-Místku opět po roce patřila gastronomii a rekordům. V parku Pod Zámkem se konal gastrofestival Frýdek?Místek plný chutí spolu s XI. Beskydskými rekordy, který přilákal opět na deset tisíc lidí nejen z Frýdku-Místku a okolí.

Frýdek-Místek: Na gastrofestivalu zdolali Mt. Everest
Foto: frydekmistek.cz
Popisek: Frýdek-Místek
reklama

Gastrofestival si již podruhé našel místo v pohodovém prostředí parku ve stínu stromů, pod kterými si účastníci užívali spoustu skvělého jídla a pití. Ve stáncích si každý přišel na to své. Podávaly se různé speciality české i zahraniční kuchyně jako např. ramen, belgické wafle, guláše, steaky, hamburgery, domácí hranolky, saláty, sushi či zmrzliny, vše mohli návštěvníci doplnit domácími limonádami, pivem, míchanými nápoji nebo kávou.

Na akci nechyběla také kuchařská show s Markétou Hrubešovou, chilli výzva, ve které se otestovala odolnost chuťových pohárků soutěžících, hudební vystoupení v čele s legendární kapelou Turbo a vyhlášení soutěže o nejlepší frýdeckomístecký štrúdl. „I letos pro nás jako pro porotu bylo hodnocení těžké, protože jsme vybírali z 20 druhů štrúdlů, ať už slaných nebo sladkých. Nakonec jsme se rozhodli vyhlásit jako nejlepší slaný štrúdl Závin s glazovanou slaninou a nakládanými cibulkami od Miloše Semenyši a jako nejlepší sladký štrúdl Povidlový pernikáč s povidly od Jitky Hlavaté,“ říká ředitelka pořádajícího Turistického informačního centra Frýdek-Místek Monika Konvičná, která hodnotila štrúdly s herečkou Markétou Hrubešovou a Karlem Janošem, jenž je jedním z parterům akce a který stojí za konceptem PUNK FOOD bister.

Rekord z roku 2009 se podařilo překonat

Každý rok jsou neodmyslitelnou součástí gastrofestivalu také Beskydské rekordy. A ani tentokrát frýdeckomístečtí a jeho návštěvníci nezaháleli a dokázali, že bojovat o rekord jim není cizí. S novým, pomyslným, začátkem další dekády se pořadatelé rozhodli překonávat své staré rekordy. Jako první do výběru padl historicky první rekord, kdy se účastníci pokoušeli zdolat nejvyšší vrchol světaMt. Everest. „Rekord z roku 2009 se podařilo překonat. Za 9 hodin čistého času se do rekordu zapojilo 1849 lidí a celkově jsme vystoupali 10 169,50 m. Vlajka Frýdku-Místku tak byla pomyslně vztyčena na nejvyšší hoře světa,“ vyhodnocuje stav produkční akce Nikola Laníková.

„Chtěla bych poděkovat všem partnerům akce za to, že s námi drží za jeden provaz, všem stánkařům, protože bez nich bychom akci nemohli uspořádat, a také návštěvníkům za jejich podporu, a že přišli v tak hojném počtu,“ uzavírá Monika Konvičná.

Akci uspořádalo statutární město Frýdek-Místek prostřednictvím své příspěvkové organizace Turistické informační centrum Frýdek-Místek pod záštitou primátora města Mgr. Michala Pobuckého, DiS.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mladá Boleslav: Svatováclavská jízda bude 28. září, ale v redukované podobě

8:38 Mladá Boleslav: Svatováclavská jízda bude 28. září, ale v redukované podobě

Na státní svátek v pondělí 28. září by se měl konat 18. ročník Svatováclavské jízdy historických voz…