Frýdek-Místek: Náměstek informoval seniory v pečovatelských domech o stavebních úpravách

04.07.2016 16:33 | Zprávy
autor: PV

Domy s pečovatelskou službou na ulici 17. listopadu v Místku dostanou ještě letos nová okna, vstupní dveře a zateplenou fasádu. Upraveny budou i balkony a k jednomu ze dvou domů bude přistavěn nový evakuační výtah.

Frýdek-Místek: Náměstek informoval seniory v pečovatelských domech o stavebních úpravách
Foto: frydekmistek.cz
Popisek: Frýdek-Místek

Cílem je snížit v domech náklady na vytápění, ale také zvýšit jejich estetickou úroveň a bezpečnost. O tomto a dalších věcech přišel informovat obyvatele pečovatelských domů náměstek primátora Jiří Kajzar spolu se zaměstnanci magistrátu, kteří mají správu domů ve své kompetenci.

Senioři žádali konkrétní odpovědi na otázky týkající se stavebních úprav, ale i termínů zahájení a dokončení prací. Náměstek primátora Jiří Kajzar připomenul, že záměr zateplit domy byl schválen již loni v květnu s tím, že realizovat se bude letos. Seniorům se také snažil vysvětlit, že nejen občané, ale i úředníci města bojují s administrativním šimlem.

„Při vyřizování podkladů pro povolení stavby a následně pro výběr jejího dodavatele se musíme řídit lhůtami, které jsou dány zákonem, nelze je obejít ani zkrátit. Ještě složitější to je v souvislosti s žádostmi o dotace. Nároky na předložení potřebných podkladů a dokladů se stále zvyšují, ale i mění, čímž dochází k prodloužení termínů a tím se oddaluje i termín vyhlášení zadávacího řízení na zhotovitele stavby,“ přiblížil náměstek Kajzar, který přesto všechno předpokládá, že práce by mohly být zahájeny nejpozději v září a dokončeny optimálně v prosinci tohoto roku. Z důvodu časové náročnosti schvalovacích procesů poskytovatele dotace, které není město nijak schopno ovlivnit, není ale vyloučeno, že některé finální práce na fasádách objektů budou z důvodu klimatických podmínek dokončeny na jaře příštího roku.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prachatice: Rekonstrukce bytových jader

22:41 Prachatice: Rekonstrukce bytových jader

Starosta Jan Bauer a místostarosta Jan Kotrba navštívili bytový dům v ulici Národní 1003, kde byla d…