Frýdek-Místek: Občané budou moci ušetřit za plyn i elektřinu

18.05.2013 19:53

Statutární město Frýdek-Místek nabídne svým občanům, ale také občanům z okolních obcí úsporu nákladů za plyn a elektřinu.

Frýdek-Místek: Občané budou moci ušetřit za plyn i elektřinu
Foto: frydekmistek.cz
Popisek: Frýdek-Místek

 

Jednotlivé domácnosti se budou moci přihlásit do elektronické aukce na nejlevnějšího dodavatele plynu a elektřiny. Podmínkou je vyplnit přihlášku a doložit kopii smlouvy a roční vyúčtování od současných dodavatelů. Účast v aukci je ZDARMA a je zajištěn i 100% administrativní servis. Náměstek primátora Karel Deutscher sdělil, jak v případě zájmu postupovat. 
 
Kde se mohu do aukce přihlásit?
 
Kontaktní místo, kde se budou moci případní zájemci přihlásit do elektronické aukce na dodavatele plynu či elektřiny bude přístupno od 3. do 28. června v Beskydském informačním centru na místeckém a frýdeckém náměstí, a to vždy v pondělí a úterý od 9 do 12:30 a od 13 do 16 hodin. Pořadatelské firmě eCENTRE předají kopii smlouvy a kopii ročního vyúčtování od stávajícího dodavatele energií a podepíší s ní smlouvu v rámci bezplatného administrativního servisu.
 
Jak aukce probíhá a od čeho se odvíjí nabízené ceny?
 
Jednoznačně platí, že čím větší bude počet zájemců a objem poptávané komodity, tím nižší ceny bude možné v aukci dosáhnout. Pořadatelská společnost spojí poptávku za všechny domácnosti a osloví všechny dodavatele plynu a elektřiny. Ti pak budou moci nabízet své ceny v elektronické aukci. Princip je stejný, jako když probíhá dražba, ovšem v tomto případě dodavatelé své ceny snižují.
 
Kolik v průměru činí úspora?
 
V průměru klienti dosahují snížení cen až o 20%.
 
Co musím udělat po skončení aukce?
 
Získá-li klient v e-Aukci výhodnější cenu, než má dosud, podepíše smlouvu s vítězným dodavatelem a o nic jiného se nestará. Vše ostatní zařídí pořadatelská firma eCENTRE, která má s pořádáním elektronických aukcí letité zkušenosti.
 
Co když nezískám v rámci e-Aukce výhodnější cenu?
 
Pokud by byla vysoutežena cena vyšší, než je stávající cena klienta, pak klient nemusí uzavírat smlouvu s novým dodavatelem. V případě, že dojde ke snížení ceny pouze u jedné z komodit, pak může klient uzavřít smlouvu jen na komoditu s výhodnou cenou. Smlouvy na dodávky plynu a elektřiny jsou na sobě naprosto nezávislé.
 
K podobným e-Aukcím přistupuje čím dál více měst. „V České republice je několik licencovaných dodavatelů elektřiny a zemního plynu, kteří elektronickou aukci běžně využívají. Věříme, že možnost snížit náklady za dodávky plynu či elektřiny využije mnoho občanů nejen z našeho města, ale také z okolních obcí,“ dodal Karel Deutscher s tím, že aukce je pro klienta i pro dodavatele velmi jasná a čitelná a uskuteční se v červenci.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: frydekmistek.cz

Mgr. Petr Gazdík byl položen dotaz

Jste snad jediný politik, co se o případ od začátku zajímá

Nová Sněmovna by měla opět zřídit vyšetřovací komisi k Bečvě. Ne aby zasahovala do vyšetřování, ale aby zajistila, že nebude ovlivňováno politicky,“ řekl Petr Gazdík. Ptám se Vás, jaké kompetence k tomu něco zjišťovat a zajišťovat sněmovna má? A kdo myslíte, že má z politiků zájem vyšetřování ovlivn...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Plzeň: Etiketa pro děti má novou knihu

6:27 Plzeň: Etiketa pro děti má novou knihu

Kniha Etiketa pro děti je novinkou na pultech knihkupectví a rozšiřuje nabídku publikací tohoto žánr…