Frýdek-Místek: Senioři z penzionu na Lískovecké se vrátili do opravených bytů

17.10.2021 7:35 | Tisková zpráva

Závěrečnou část rozsáhlých oprav má za sebou penzion pro seniory na Lískovecké ulici ve Frýdku-Místku. Rekonstrukce se postupně dotkla celkem dvou stovek nájemníků, kteří žili v nedůstojných podmínkách.

Frýdek-Místek: Senioři z penzionu na Lískovecké se vrátili do opravených bytů
Foto: frydekmistek.cz
Popisek: Frýdek-Místek

Jednolůžkové a dvoulůžkové byty byly v zoufalém stavu a staly se terčem kritiky. Na staveniště se penzion změnil v polovině roku 2018. Řemeslníci v průběhu tří let odstranili celkem 158 umakartových bytových jader a vyzdili nová. V částečně zděných koupelnách s keramickými obklady a dlažbou (nášlapná vrstva) teď mohou nájemníci využívat moderní zařízení, jsou vybaveny novými sprchovými kouty, umyvadly a WC.

K změnám došlo i v kuchyňských koutech. Uživatelé bytů si připravují jídlo na nových kuchyňských linkách s vyměněnými elektrickými sporáky a digestořemi. Nové jsou také elektrické rozvody a odvětrávání koupelen.

Někteří nájemníci se během prací museli přesunout do tzv. pohotovostního ubytování, které jim město zajistilo. Jedná se o byty v městských bytových domech v ulicích J. Trnky a Malý Koloredov. Další senioři se načas přestěhovali k rodině nebo se přesunuli do volných bytů v rámci penzionu. Pro mnohé z nich nebylo jednoduché své byty opustit a přestěhovat se do provizoria.

Poslední IV. etapa rekonstrukce, během které bylo vyměněno 40 bytových jader, vyšla městskou kasu na zhruba 10 milionů korun.

Celková rekonstrukce všech 158 bytových jader stála necelých 44 milionů korun. Objekt se dočkal také částečného zateplení, což město vyšlo na více než 8,5 milionu korun, z toho 3,2 milionu uhradila evropská dotace.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Tábor ošetřuje stromy na třídě 9. května pneumatickým rýčem

16:31 Tábor ošetřuje stromy na třídě 9. května pneumatickým rýčem

Na třídě 9. května provádějí zaměstnanci Technických služeb Tábor (TST) od 2. května 2024 ošetření k…