Frýdek-Místek: Sweetsen fest roste nepřetržitě již osmým rokem

19.02.2011 7:17

Tisíce návštěvníků láká již osmým rokem unikátní dramaturgie a myšlenka festivalu Sweetsen fest. Z akce pro několik desítek přátel se během let stala nejen jedna z největších ale zároveň svým konceptem i nejoriginálnějších kulturních akcí u nás.

Frýdek-Místek: Sweetsen fest roste nepřetržitě již osmým rokem

Největší frýdecko-místecký hudební, divadelní a letos poprvé i filmový festival roste již osmým rokem. Z komorní akce pro hrstku přátel, která poprvé proběhla v roce 2004, se během let stala jedna z největších a zároveň i nejoriginálnějších kulturních akcí v České republice. Sweetsen fest láká pravidelně tisíce návštěvníků, nejenom z Frýdku-Místku, především na unikátní dramaturgii a myšlenku festivalu.

Proč je Sweetsen fest vyjímečný? Koncept festivalu je od svého vzniku postaven na čtyřech jednoduchých (o to však funkčnějších) myšlenkách:

1. na festivale vystupují pouze tvůrci a umělci z Frýdku-Místku
2. všichni účinkující vystupují bez nároku na honorář
3. po celou dobu konání festivalu se nevybírá žádné vstupné
4. během akce probíhají pouze sbírky pro humanitární organizace

Původní dramaturgický záměr akce představovat výhradně tvorbu „místních" umělců se mohl někomu jevit poněkud nezajímavě. Přirozená hrdost i vazba frýdecko-místeckých umělců ke svému městu a zároveň neuvěřitelně barevná a originální kulturní scéna však vykonaly své. Sweetsen fest v současnosti představuje každoročně na čtyřech žánrově odlišných scénách, ve třech dnech, dvou městech (Frýdku a Místku) a jednom CD stovky originálních umělců.

Výlučnost dramaturgie spolu s přesahem, kterým je propojení akce s neziskovým sektorem - spojení zábavy a společné myšlenky, tak vytváří naprosto unikátní atmosféru akce, kterou mimo Frýdek-Místek zažijete jen zřídka.

„Rostoucí věhlas i význam akce letos potvrdí skutečnost, že nejedna frýdecko-místecká skupina připravuje překvapení a v rámci svého setu vystoupí s velmi zajímavými hosty a programem určeným pouze pro Sweetsen fest. Jednotlivá jména budeme zveřejňovat postupně na stránkách festivalu www.sweetsen.cz", uzavírá zakladatel festivalu Petr Korč z pořádajícího občanského sdružení Pod Svícnem.

8. ročník největšího frýdecko-místeckého hudebního a divadelního festivalu, který letos první den představí i program filmový, proběhne ve Frýdku-Místku od 30. června do 3. července 2011. Vstup je již tradičně zdarma.

Petr Korč, Sweetsen fest

Další zprávy z Frýdku-Místku čtěte ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: frydekmistek.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zlín má nové ulice

18:55 Zlín má nové ulice

Zastupitelstvo města Zlína na svém zasedání schválilo nové názvy ulic a veřejných prostranství ve Zl…