Frýdek-Místek: Technotrasa přiblíží návštěvníkům zdejší textilní průmysl, který proslavila značka Slezan

26.05.2021 15:03

Frýdek-Místek je již třetí turistickou sezónu zapojen do projektu Moravskoslezského kraje s názvem Technotrasa. Ten přibližuje 31 technických památek neotřele a se zážitkem.

Frýdek-Místek: Technotrasa přiblíží návštěvníkům zdejší textilní průmysl, který proslavila značka Slezan
Foto: frydekmistek.cz
Popisek: Frýdek-Místek

Technotrasa začínala v roce 2012 ve spolupráci s dvanácti subjekty, postupem let nabídku rozšířila na zmíněných třicet jedna. Mezi ní se zařadil také Frýdek-Místek se svou textilní historií, která toto město pod Beskydami proslavila především pod značkou Slezan.

Anketa

Odvádí Hana Lipovská dobrou práci coby členka Rady ČT? (Ptáme se od 26. 5. 2021)

95%
hlasovalo: 19157 lidí

Prostřednictvím Turistického informačního centra Frýdek≈Místek se s ní mohou seznámit návštěvníci na pravidelných prohlídkách pod názvem Po stopách textilek, které potrvají až do 13. října.

„Jsme velmi potěšeni, že se i tohoto ročníku významného projektu Moravskoslezského kraje může naše turistické informační centrum účastnit a přispět k rozšíření nabídky unikátních zážitků. Jak textilní průmysl ovlivnil architekturu a život ve Frýdku-Místku, přiblížíme v komentovaných prohlídkách, které jsou připraveny v pěti termínech, které si zájemci mohou již rezervovatna www.technotrasa.cz pod pojmem tradice. Kapacita prohlídky je omezena, proto s rezervací doporučuji neotálet,“ vyzývá ředitelka Turistického informačního centra Frýdek≈Místek Monika Konvičná.

V průběhu prohlídky budou návštěvníci seznámeni s minulostí a významem textilního průmyslu, který zcela ovlivnil podobu některých částí města, s budovami, které v mnoha případech jsou dominantou města dodnes. Neexistovala snad jediná rodina ve městě, v níž by alespoň jeden její člen nepracoval v místní textilce. S průvodkyní si připomenou její tradici, nahlédnou do míst spjatých s výrobou textilií a oděvů, poznají manufakturní architekturu a uslyší příběhy jak dělníků, bez nichž by manufaktury nemohly fungovat, tak jejich samotných majitelů, bez kterých by zase zdejší podniky vzniknout nemohly.

Komentovanou prohlídku doplní návštěva bývalých tkalcoven, přádelen a dalších budov textilky Slezan, zábavné kvízy pro děti i dospělé, poznávačka látek a vstup na výstavu o historii textilnictví.

Vstupné činí 120,- Kč, s Beskydy Card mohou zájemci získat 20 % výhodu. Rezervace je možná online na www.technotrasa.cz nebo osobně na pobočkách Turistického informačního centra Frýdek≈Místek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nový Bor: Ve městě jsou další kontejnery na sběr kovů a skla

20:32 Nový Bor: Ve městě jsou další kontejnery na sběr kovů a skla

Město Nový Bor rozšířilo počet míst, kam mohou lidé odevzdávat vytříděné kovové obaly a bílé sklo. Š…