Frýdek-Místek: Za práci v době koronaviru dostanou zaměstnanci sociálních služeb mimořádné odměny

08.09.2020 10:11

Domov pro seniory, Penzion pro seniory, Hospic Frýdek-Místek, Centrum pečovatelské služby a Integrované centrum Žirafa, tedy příspěvkové organizace města poskytující sociální služby, získají od Ministerstva práce a sociálních věcí ČR milionové dotace na podporu mimořádného finančního ohodnocení zaměstnanců v souvislosti s koronavirem. Rozdělí si mezi sebe bezmála 6 milionů korun.

Frýdek-Místek: Za práci v době koronaviru dostanou zaměstnanci sociálních služeb mimořádné odměny
Foto: frydekmistek.cz
Popisek: Frýdek-Místek
reklama

„V době pandemie fungovala všechna naše zařízení poskytující sociální služby. Jejich zaměstnanci pracovali v souvislosti s opatřeními proti šíření nákazy Covid-19 ve ztížených podmínkách a při tom dělali vše pro to, aby klienti měli zajištěny veškeré služby a péči a opatření kolem koronaviru na ně doléhala co nejméně,“ řekl primátor Michal Pobucký.

„Odměnu si zaslouží a dostanou ji nejen pečovatelky a ti, co byli s klienty v bezprostředním kontaktu, ale také ostatní zaměstnanci, kteří zajišťovali fungování zařízení, takže i kuchařky a uklízečky, bez kterých se tato zařízení neobejdou,“ dodal náměstek primátora Marcel Sikora.

Nejvyšší dotaci v částce přesahující 2,7 milionů korun získá na mimořádné odměny zaměstnanců Domov pro seniory a více než 1,4 milionu dostane Centrum pečovatelské služby, které mimo jiné poskytuje podporu a pomoc seniorům, těžce nemocným i zdravotně postiženým v jejich přirozeném prostředí, tedy u nich doma.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Plzeň: Na Šídlováku se poběží pro Paměť národa

18:35 Plzeň: Na Šídlováku se poběží pro Paměť národa

V sobotu se Plzeň potřetí připojí k celostátnímu Běhu pro Paměť národa. Jeho termín byl kvůli korona…