Frýdlant: V pondělí se na osm dní úplně uzavře železniční přejezd v Žitavské ulici

22.10.2016 11:39 | Zprávy
autor: PV

Úplná uzavírka železničního přejezdu v Žitavské ulici na silnici I/13 zkomplikuje v pondělí 24. října na 8 dní dopravu na Frýdlantsku. Osobní automobily, autobusy a nákladní automobily do 12 tun budou využívat objízdnou trasu přes Větrov a Hág, nákladním automobilům nad 12 tun pro dálkovou přepravu ale bude vjezd vozidel do Frýdlantu zakázán.

Frýdlant: V pondělí se na osm dní úplně uzavře železniční přejezd v Žitavské ulici
Foto: wikipedia
Popisek: Frýdlant

„Neexistuje náhradní objízdná trasa, která by byla vhodná pro kamiony. Z tohoto důvodu bude nákladním automobilům nad 12 tun vjezd zakázán a na dodržování zákazu bude dohlížet policie. Věříme, že vše proběhne v klidu a nebudeme muset řešit žádnou nepříjemnou situaci, která by byla důsledkem neuposlechnutí tohoto zákazu,“ uvedl starosta Frýdlantu Dan Ramzer.

Kvůli uzavírce železničního přejezdu se v pátek 21. října 2016 sešli v zasedací místnosti frýdlantské radnice zástupci Integrovaného záchranného systému, města Frýdlant, Habartic a odboru dopravy Krajského úřadu Libereckého kraje. Vzájemně se informovali o opatřeních, která se budou přijímat. „Dodržování zákazu vjezdu nákladních automobilů nad 12 tun na trase silnice I/13 z Liberce přes Frýdlant do Habartic budou 24 hodin denně kontrolovat po celou dobu uzavírky z obou stran hlídky Policie ČR. Ve Frýdlantě pak bude na dodržování zákazu dohlížet městská policie,“ doplnil Dan Ramzer.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Sankce

Byl byste pro plošné zrušení sankcí proti Rusku nebo problém vidíte jen v tom, že jsou podle vás mnohdy uvalovány neoprávněně a celkově je tedy považujete za správné (jestli účinné je jiná věc). A jak by tedy třeba EU měla reagovat na to, že Rusko rozpoutalo válku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hustopeče: Republikový turnaj u nás patří mezi nejlepší v Česku

22:42 Hustopeče: Republikový turnaj u nás patří mezi nejlepší v Česku

Téměř každý víkend bývá Městská sportovní hala v Hustopečích plná sportovců i diváků. Pravidelně se …