Frýdlant: V pondělí se na osm dní úplně uzavře železniční přejezd v Žitavské ulici

22.10.2016 11:39 | Zprávy
autor: PV

Úplná uzavírka železničního přejezdu v Žitavské ulici na silnici I/13 zkomplikuje v pondělí 24. října na 8 dní dopravu na Frýdlantsku. Osobní automobily, autobusy a nákladní automobily do 12 tun budou využívat objízdnou trasu přes Větrov a Hág, nákladním automobilům nad 12 tun pro dálkovou přepravu ale bude vjezd vozidel do Frýdlantu zakázán.

Frýdlant: V pondělí se na osm dní úplně uzavře železniční přejezd v Žitavské ulici
Foto: wikipedia
Popisek: Frýdlant

„Neexistuje náhradní objízdná trasa, která by byla vhodná pro kamiony. Z tohoto důvodu bude nákladním automobilům nad 12 tun vjezd zakázán a na dodržování zákazu bude dohlížet policie. Věříme, že vše proběhne v klidu a nebudeme muset řešit žádnou nepříjemnou situaci, která by byla důsledkem neuposlechnutí tohoto zákazu,“ uvedl starosta Frýdlantu Dan Ramzer.

Kvůli uzavírce železničního přejezdu se v pátek 21. října 2016 sešli v zasedací místnosti frýdlantské radnice zástupci Integrovaného záchranného systému, města Frýdlant, Habartic a odboru dopravy Krajského úřadu Libereckého kraje. Vzájemně se informovali o opatřeních, která se budou přijímat. „Dodržování zákazu vjezdu nákladních automobilů nad 12 tun na trase silnice I/13 z Liberce přes Frýdlant do Habartic budou 24 hodin denně kontrolovat po celou dobu uzavírky z obou stran hlídky Policie ČR. Ve Frýdlantě pak bude na dodržování zákazu dohlížet městská policie,“ doplnil Dan Ramzer.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Kamal Farhan byl položen dotaz

Podle vás větrné elektrárny zavání dalším solárním tunelem - možná

Jak je ale možné, že je to možné? Proč legislativa nefunguje tak, aby k tunelům nedocházelo? Stejně tak je to s korupcí. Ničemu nejde zabránit asi zcela, ale přeci něco dělat můžete. Nebo ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jihlava: Na Točně roste nové sportoviště

13:44 Jihlava: Na Točně roste nové sportoviště

Jihlava pokračuje v modernizaci sportovišť. V části města Bedřichov vzniká nový areál s fotbalovým h…