Havířovská nemocnice uvedla do provozu zrekonstruovanou vstupní halu

25. 1. 2021 19:03

Původní vestibul – hlavní vstup do nemocnice, získal po více než padesáti letech novou tvář. Jeho součástí se staly dvě pohodlné a bezpečné nájezdní rampy pro vozíčkáře či maminky s kočárky, byl rozšířen prostor lékárny.

Havířovská nemocnice uvedla do provozu zrekonstruovanou vstupní halu
Foto: hyundai.phorum.cz
Popisek: Havířov
reklama

Nejen pacienti či návštěvníci nemocnice, ale i zaměstnanci ocení zcela nově nainstalovaný bankomat. Rekonstrukcí prošel i bufet, ze kterého se stalo moderní bistro s vlastní cukrářskou výrobou i vlastní produkcí výrobků teplé a studené kuchyně.

Celkové náklady na rekonstrukci dosáhly bezmála 7 mil. korun. Na financování této investiční akce přispělo město Havířov 2 mil.  korun, 4 mil. poskytnul zřizovatel nemocnice – Moravskoslezský kraj.

„Nejen erudovaný a empatický personál, či špičkové zdravotnické vybavení, ale také příjemné, moderní a funkční prostředí působí na náladu a pocity pacientů. Proto jsem rád, že město Havířov mohlo přispět ke zdařilé rekonstrukci vstupního vestibulu havířovské nemocnice. První dojem při vstupu do interiéru je velmi důležitý a patří ke komplexní péči o pacienty,“ pochvaloval si zrekonstruovanou nemocniční halu primátor Havířova Josef Bělica.

„Hlavní vestibul je v každé nemocnici výstavní skříní a vstupním reprezentativním prostorem, který by měl udělat pozitivní první dojem a svou přátelskou atmosférou by měl pokud možno působit pozitivně i přesto, že vcházím do nemocnice za účelem péče o mé zdraví. Tuto funkci náš vestibul již dlouhá léta neplnil. Proto jsem upřímně rád, že za pomoci našeho zřizovatele Moravskoslezského kraje a města Havířova jsme mohli tento klíčový prostor přetvořit v centrum služeb, včetně moderního bistra, bankomatu, rozšířené lékárny a bezbariérového přístupu pro imobilní pacienty. Věřím, že design, kterému jsme věnovali velkou energii, se bude všem pacientům, a nejen jim, líbit” uvedl ředitel nemocnice Norbert Schellong.

Součástí vstupního vestibulu se v nejbližších dnes stane Senior Point, kde bude ve spolupráci s Magistrátem města Havířova poskytována služba seniorům v rámci registrace na očkování Covid – 19.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Olomouc: Za předzahrádky nebudou muset restaurace a kavárny do léta platit

7:34 Olomouc: Za předzahrádky nebudou muset restaurace a kavárny do léta platit

Pro ulehčení složité situace, ve které se celá společnost vlivem koronavirové pandemie ocitla, toho …