Hlasování k projektům Vylepšíme Hodonín společně skončilo

09.12.2019 21:10

Až do konce listopadu měli lidé příležitost hlasovat k projektům, které občané navrhli v participativním rozpočtování. Hlasování se setkalo se zájmem 966 respondentů, z toho 313 mužů a 603 žen, kteří rozdělili celkem 3 166 hlasů. Každý z nich měl přitom k dispozici až tři kladné a jeden záporný hlas. Nejvíce hlasů získal projekt Workoutového hřiště s altánem na ulici Polní.

Hlasování k projektům Vylepšíme Hodonín společně skončilo
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Náměstí v Hodoníně
reklama

Nyní bude u všech projektů probíhat podrobná finanční analýza, která upřesní jejich finanční náročnost. Na jejím základě bude v nejbližší době rozhodnuto, kolik z desítky projektů se nakonec dočká výsledné realizace. „Předpokládáme, že by se mohlo jednat o čtyři až pět projektů,“ řekl místostarosta Ladislav Ambrozek. Město Hodonín se rozhodlo vyčlenit pro tyto projekty částku dva miliony korun z rozpočtu na rok 2020, přičemž odhadované celkové náklady na každý z nich musí splňovat rozmezí od 50 do 500 tisíc korun. Projekty budou hrazeny v plné výši.

Účelem této akce bylo především vtáhnout obyvatele města více do rozhodování o tom, na co bude použita část městského rozpočtu a dát jim příležitost, aby sami navrhli projekty, které chtějí. „Jednalo se o první ročník akce, takže zájem veřejnosti nás určitě potěšil. V příštím roce bychom rádi v participativním rozpočtování pokračovali. Věříme, že projekty z prvního ročníku budou pro občany motivací, aby se nebáli svoje nápady posílat a prezentovat,“ dodal místostarosta.

Na základě výzvy občanům, obdrželo město Hodonín v období od 1. června do 23. srpna 2019 celkem 17 návrhů na vylepšení veřejných ploch. Pracovní skupina složená z vedení města a vedoucích jednotlivých odborů do finální obhajoby nakonec zařadila 10 projektů, o kterých lidé hlasovali od 25. září v elektronické anketě. Sedm zbývajících se většinou týkalo lokalit, které město Hodonín plánuje do budoucna koncepčně řešit jako například Lesoparku Bažantnice, dětského hřiště v blízkosti pošty a dalších. Návrhy budou při projednávání budoucí podoby těchto lokalit zohledněny a s jejich překladateli plánuje město Hodonín dále spolupracovat.

Hodonín - participativní rozpočet

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihlava: Očkovací centrum bude v Hruškových Dvorech

21:17 Jihlava: Očkovací centrum bude v Hruškových Dvorech

Město Jihlava ve spolupráci s Krajem Vysočina budou při zahájení očkování řešit posílení dopravy do …